Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Baldur's Gate 3 - Na ratunek Wielkiemu Księciu

Ratowanie księcia Wrot Baldura w ramach zadania rozdziału pierwszego.

Zadanie Na ratunek Wielkiemu Księciu w Baldur's Gate 3 aktywuje się w momencie, gdy odwiedzisz gospodę Popas Waukeen w północnej części mapy. W trakcie tej misji musisz odnaleźć uprowadzonego przez gobliny księcia Wrot Baldura.

Możesz rozpocząć to zadanie udając się do gospody Popas Waukeen (1) w północnej części mapy. Trafisz na grupę żołnierzy próbujących otworzyć drewnianą bramę (2). Zbliż się do nich i zaoferuj pomoc. Do wykonania będzie tutaj test na siłę. Jeśli ci się nie uda, możesz po prostu zniszczyć drzwi przy pomocy ataku (przytrzymaj klawisz Ctrl i kliknij na drzwi).

Wnętrze budynku będzie płonąć, uważaj więc gdzie stają twoje postacie, by nie otrzymywać niepotrzebnych obrażeń. Przejdź do północnej części budynku i wbiegnij na górę po schodach (3).

Pierwsze pomieszczenie po prawej stronie to miejsce, w którym rozpoczniesz zadanie Uwięziony półelf. Ty musisz udać się do grupy żołnierzy (4) stojącej przy kolejnych zamkniętych drzwiach. Wykorzystaj skok, by przedostać się nad przepaścią.

Zniszcz drewniane drzwi (5) i wejdź do środka pomieszczenia. Rozpocznij rozmowę z Radczynią Florrick (6), od której dowiesz się, że książę został uprowadzony.

Twoim kolejnym celem będzie obozowisko goblinów, które odwiedzisz w trakcie głównego zadania Poszukiwania druida. W trakcie eksploracji obozu goblinów wyjdzie na jaw, że książę został zabrany do Wież Wschodzącego Księżyca.

Uwaga - lokacja Wieże Wschodzącego Księżyca to miejsce, które nie jest dostępne w wersji z wczesnego dostępu. Oznacza to, że na ten moment zadania tego nie będziesz w stanie ukończyć. Jego opis zostanie zaktualizowany, gdy tylko gra będzie miała swoją premierę.

Następnie: Baldur's Gate 3 - Uwięziony półelf

Spis treści: Baldur's Gate 3 - Poradnik, Solucja

Poprzednio: Baldur's Gate 3 - Na ratunek bardowi

Komentarze