Skip to main content
Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Baldur's Gate 3 - Uratuj Wielkiego Księcia

Ratowanie księcia Wrot Baldura w ramach zadania rozdziału pierwszego.

Zadanie Uratuj Wielkiego Księcia w BG3 aktywuje się w momencie, gdy odwiedzisz gospodę Popas Waukeen w północnej części mapy. W trakcie tej misji musisz odnaleźć uprowadzonego przez gobliny księcia Wrot Baldura.


Na tej stronie:


Raunek radczyni i informacje o księciu

Możesz rozpocząć to zadanie udając się do gospody Popas Waukeen (1) w północnej części mapy. Trafisz na grupę żołnierzy próbujących otworzyć drewnianą bramę (2). Zbliż się do nich i zaoferuj pomoc. Do wykonania będzie tutaj test na siłę. Jeśli ci się nie uda, możesz po prostu zniszczyć drzwi przy pomocy ataku (przytrzymaj klawisz Ctrl i kliknij na drzwi).

Wnętrze budynku będzie płonąć, uważaj więc gdzie stają twoje postacie, by nie otrzymywać niepotrzebnych obrażeń. Przejdź do północnej części budynku i wbiegnij na górę po schodach (3).

Pierwsze pomieszczenie po prawej stronie to miejsce, w którym rozpoczniesz zadanie Uwięziony półelf. Ty musisz udać się do grupy żołnierzy (4) stojącej przy kolejnych zamkniętych drzwiach. Wykorzystaj skok, by przedostać się nad przepaścią.

Zniszcz drewniane drzwi (5) i wejdź do środka pomieszczenia. Rozpocznij rozmowę z Radczynią Florrick (6), od której dowiesz się, że książę został uprowadzony.

Twoim kolejnym celem będzie obozowisko goblinów, które odwiedzisz w trakcie głównego zadania Poszukiwania druida. W trakcie eksploracji obozu goblinów wyjdzie na jaw, że książę został zabrany do Wież Wschodzącego Księżyca.

Radczynię spotkasz w Oberży Ostatnie Światło w krainie cieni, gdy sprzymierzysz się z Harfiarzami.


Nekrotyczne laboratorium pod Wieżą - uwieziona Mizora

Zadanie jest kontynuowane dopiero po dotarciu do podziemi Wież Wschodzącego Księżyca w ramach końcówki głównego wątku aktu drugiego. Na czas wykonania tej misji warto wziąć ze sobą Wylla, który jest synem tytułowego księcia.

Elementem dodatkowym w zadaniu jest uwolnienie Mizory - diablicy, która posiada zawarty pakt z Wyllem, a jej śmierć jest równa śmierci kompana. Znajdziesz ją w kapsule. Jako opcję dialogową wybierz prawą dźwignię, aby uwolnić diablicę.


Ravengard w akcie 3 - wyzwolenie

Kontynuacja zadania następuje w akcie trzecim, gdy spotkasz się z Lordem Gortashem i ujrzysz księcia na własne oczy. By go uwolnić, musisz udać się do więzienia - Żelaznego tronu - co opisujemy w zadaniu Uratuj gondian. Jeśli chodzi o pakt Mizory z Wyllem, jeśli jest twoim kompanem, nie jest wymagane jego przedłużanie, aby uwolnić księcia. Na koniec spotkasz się z nim w swoim obozie.

WAŻNE: książę będzie martwy, jeśli przed uwolnieniem go pozbędziesz się Gortasha lub wysadzisz w powietrze odlewnię Stalowej Straży.

Następnie: Baldur's Gate 3 - Uwięziony półelf

Spis treści: Baldur's Gate 3 - Poradnik, Solucja

Poprzednio: Baldur's Gate 3 - Uratuj Vola

Nie jesteś zalogowany!

Utwórz konto ReedPop, dołącz do naszej społeczności i uzyskaj dostęp do dodatkowych opcji!

W tym artykule

Baldur's Gate III

PS5, Xbox Series X/S, PC

Powiązane tematy
O autorze
Awatar Jakub Bugielski

Jakub Bugielski

Guide Writer

Komentarze