Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Baldur's Gate 3 - skok: jak wykonać

Przeskakiwanie przez przepaści, omijanie zagrożeń.

Baldur's Gate 3 wprowadza do serii akcje dodatkowe, które wykorzystać możesz w trakcie walki, jak i podczas eksploracji. Jedną z tego typu akcji jest skok. Do czego on służy, jak z niego korzystać i co można dzięki niemu uzyskać - na te pytania odpowiadamy w niniejszym rozdziale.

Ze skokiem masz do czynienia już podczas prologu - wykorzystanie go jest konieczne, by móc kontynuować wędrówkę po statku Łupieżców Umysłu. Na tym jednak jego zastosowanie się nie kończy.

By go aktywować, kliknij na ikonkę Skok (1) na pasku skrótów. Wokół postaci pojawi się białe pole, które oznaczać będzie zasięg potencjalnego skoku. Teraz musisz tylko wskazać miejsce do skoku (2), a następnie kliknąć myszką, by postać go wykonała. Jeśli postać i cel skoku znajdują się w obrębie białego okręgu, postać nie zużyje dodatkowych punktów ruchu.

Skok przyda ci się głównie podczas eksploracji, by dotrzeć na półki skalne i przeskakiwać przez przepaście. Korzystaj z niego również w czasie walki, by na przykład ominąć niebezpieczny kawałek terenu bądź przeskoczyć za plecy wroga. Pamiętaj, że skok zużywa po prostu punkty ruchu - po jego wykonaniu postać w dalszym ciągu może wyprowadzić atak.

Następnie: Baldur's Gate 3 - kradzież kieszonkowa: jak kraść

Spis treści: Baldur's Gate 3 - Poradnik, Solucja

Poprzednio: Baldur's Gate 3 - aprobata towarzyszy: jak zwiększyć

Tematy w tym artykule

Obserwuj, by otrzymywać szybkie powiadomienia na e-mail, gdy pojawią się nowe materiały na wybrane tematy.  Zarządzaj powiadomieniami.

O autorze
Awatar Jakub Bugielski

Jakub Bugielski

Guide Writer

Komentarze