Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Baldur's Gate 3 - Na ratunek bardowi

Ratowanie barda Vollo w ramach zadania rozdziału pierwszego.

Na ratunek bardowi to poboczne zadanie w pierwszym rozdziale Baldur's Gate 3, którego podjąć możesz się w trakcie odwiedzin w obozie goblinów. Twoim celem jest uratowanie barda Vollo, który potem będzie mógł dołączyć jako członek twojego obozu.

Na barda Vollo (1) natrafisz podczas wykonywania zadania Poszukiwania druida, zaraz po wkroczeniu do obozu goblinów i na chwilę przed zejściem do Zniszczonego Sanktuarium.

Możesz wejść z nim tutaj w interakcję, wypytując o różne rzeczy. Jednakże to, które wybierzesz kwestie dialogowe nie ma większego znaczenia - Vollo finalnie i tak zaprowadzony zostanie do lochu. Udaj się na północ i - tak jak w przypadku wspomnianego zadania Poszukiwania druida - wejdź do Zniszczonego sanktuarium.

Udaj się do jednego z pomieszczeń w centralnej części lokacji (2), gdzie znajduje się zarówno Vollo, jak goblinka, która go uprowadziła. Rozpocznij rozmowę z Gribbo (3) i wybierz następujące kwestie dialogowe:

  • Widzę. Masz jakieś plany wobec tego „gołąbka?”
  • Tak się składa, że twój pupil jest sławnym pisarzem.
  • Podziwiałem go. Też chciałbym takiego mieć.

W tym momencie będziesz mieć kilka możliwości. Możesz wykupić (4) barda z niewoli, lecz możesz też wykonać jeden z dwóch testów umiejętności - [Oszustwo](5) bądź [Zastraszanie](6). Testy nie należą do trudnych, warto więc z nich skorzystać i nie marnować złota.

Po udanym teście - bądź wykupieniu barda - otrzymasz od Gribbo klucz. Wykorzystaj go, by otworzyć klatkę, w której siedzi Vollo (7).

Automatycznie rozpocznie się rozmowa z bardem. W czasie tej dyskusji możesz zaprosić barda do swojego obozu jako stałego członka. W tym celu wybierz opcję dialogową „Idź do mojego obozu. Porozmawiamy, kiedy wszyscy będziemy bezpieczni”. Po tym Vollo ucieknie z tej lokacji i pojawi się w twoim obozie przy następnym długim odpoczynku. Zadanie zostanie zakończone.

Następnie: Baldur's Gate 3 - Na ratunek Wielkiemu Księciu

Spis treści: Baldur's Gate 3 - Poradnik, Solucja

Poprzednio: Baldur's Gate 3 - Zaginiona przesyłka

Komentarze