Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Baldur's Gate 3 - Uratuj Vola

Ratowanie barda Vollo w ramach zadania rozdziału pierwszego.

Uratuj barda to poboczne zadanie w pierwszym rozdziale BG3, którego podjąć możesz się w trakcie odwiedzin w obozie goblinów. Twoim celem jest uratowanie barda Volo, który potem będzie mógł dołączyć jako członek twojego obozu.


Na tej stronie:


Gdzie znaleźć Vola

Na barda Volo (1) natrafisz podczas wykonywania zadania Uratuj druida Halsina, zaraz po wkroczeniu do obozu goblinów i na chwilę przed zejściem do Zniszczonego Sanktuarium.

Możesz wejść z nim tutaj w interakcję, wypytując o różne rzeczy. Jednakże to, które wybierzesz kwestie dialogowe nie ma większego znaczenia - Volo finalnie i tak zaprowadzony zostanie do lochu. Udaj się na północ do Zniszczonego sanktuarium.


Jak uwolnić Volo

Za bramą być może będziesz musiał przekonać / przekupić strażników. Udaj się do jednego z pomieszczeń w centralnej części lokacji (2), gdzie znajduje się zarówno Volo, jak goblinka, która go uprowadziła. Rozpocznij rozmowę z Gribbo (3) i wybierz następujące kwestie dialogowe:

  • Widzę. Masz jakieś plany wobec tego „gołąbka?”
  • Tak się składa, że twój pupil jest sławnym pisarzem.
  • Podziwiałem go. Też chciałbym takiego mieć.

W tym momencie będziesz mieć kilka możliwości. Możesz wykupić (4) barda z niewoli, lecz możesz też wykonać jeden z dwóch testów umiejętności - [Oszustwo](5) bądź [Zastraszanie](6). Testy nie należą do trudnych, warto więc z nich skorzystać i nie marnować złota.

Po udanym teście - bądź wykupieniu barda - otrzymasz od Gribbo klucz. Wykorzystaj go, by otworzyć klatkę, w której siedzi Volo (7).

Automatycznie rozpocznie się rozmowa z bardem. W czasie tej dyskusji możesz zaprosić barda do swojego obozu jako stałego członka. W tym celu wybierz opcję dialogową „Idź do mojego obozu. Porozmawiamy, kiedy wszyscy będziemy bezpieczni”. Po tym Volo ucieknie z tej lokacji i pojawi się w twoim obozie przy następnym długim odpoczynku. Zadanie zostanie zakończone.

Volo spełnia dodatkową rolę jako handlarz. Jeśli jednak w jednym z pojawiających się dialogów zezwolisz mu na (nieudaną) operację, wtedy ucieknie z obozu.

Następnie: Baldur's Gate 3 - Uratuj Wielkiego Księcia

Spis treści: Baldur's Gate 3 - Poradnik, Solucja

Poprzednio: Baldur's Gate 3 - Znajdź zaginioną przesyłkę

Nie jesteś zalogowany!

Utwórz konto ReedPop, dołącz do naszej społeczności i uzyskaj dostęp do dodatkowych opcji!

In this article
Follow a topic and we'll email you when we write an article about it.

Baldur's Gate III

PS5, Xbox Series X/S, PC

Related topics
O autorze
Awatar Jakub Bugielski

Jakub Bugielski

Guide Writer

Komentarze