Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Baldur's Gate 3 - Uratuj uwięzionego meżczyznę

Poboczne zadanie rozdziału pierwszego, uratowanie półelfa, znalezienie posagu.

Uratuj uwięzionego meżczyznę to jedno z zadań pobocznych pierwszego rozdziału w BG3. Możesz podjąć się go w północnej części mapy, w obrębie gospody Popas Waukeen. W trakcie zadania będziesz musiał uratować uwięzionego w płonącym budynku półelfa, a także odnaleźć ukryty posag.

W trakcie misji Uratuj Wielkiego Księcia, możesz wyciągnąć z płonącego domu jeszcze jedną osobę - Benryna. Zadanie to ma miejsce w Popas Waukeen.

Mężczyzna znajduje się na piętrze głównego budynku, w zachodniej części - usłyszysz jego wołania. Najlepiej dostać się do niego z sąsiedniego budynku (1), by być jak najbliżej niego.

Jest przygnieciony jest belką. Problem polega na tym, że gdy otworzysz dowolne drzwi do pomieszczenia, wybuchnie w nim pożar. Natychmiast aktywuj tryb turowy. Masz tylko kilka tur na usunięcie drewnianej belki z Benryna (rzut na Siłę lub na Śledztwo, ewentualnie zniszcz przeszkodę). Dodatkowo jedna tura minie, nim ranny się podniesie.

Zadanie to najlepiej wykonać jedną osobą posiadającą sporo zdrowia i Siły. Opcjonalnie wypij miksturę ochrony przed ogniem, ale pamiętaj, że musisz zadbać również o zdrowie Benryna. Gdy już się ocknie, pójdzie do sąsiedniego budynku, by rozpaczać nad zmarłą żoną. Porozmawiaj z nim, a poprosi cię o przyniesienie mu posagu żony, który jest ukryty w stodole przy tawernie (2).

Wejdź do środka i przeszukaj stóg siana po lewej stronie, potem zabierz zawartość odsłoniętej skrzyni. Zanieś pierścień tam znaleziony (o niskiej wartości) i oddaj go zleceniodawcy, by zakończyć zadanie.

Następnie: Baldur's Gate 3 - Niedokończone arcydzieło

Spis treści: Baldur's Gate 3 - Poradnik, Solucja

Poprzednio: Baldur's Gate 3 - Na ratunek Wielkiemu Księciu

Nie jesteś zalogowany!

Utwórz konto ReedPop, dołącz do naszej społeczności i uzyskaj dostęp do dodatkowych opcji!

W tym artykule

Baldur's Gate III

PS5, Xbox Series X/S, PC

Powiązane tematy
O autorze
Awatar Patrick Homa

Patrick Homa

Guide Writer

Specjalizuje się w poradnikach do gier. Po godzinach spędza czas na górskich spacerach, rowerze lub majsterkując.

Komentarze