Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Assassin's Creed Valhalla otrzyma jednoręczne miecze - po prośbach graczy

Trwają prace nad bronią.

  • Gracze domagali się dodania jednoręcznych mieczy do Assassin's Creed Valhalla
  • Twórcy spełnią prośby i wprowadzą broń

Assassin's Creed Valhalla - przeciwieństwie do Origins i Odyssey - nie pozwala używać jednoręcznych mieczy, na co narzeka wielu fanów. Jeden z twórców ujawnił jednak, że w produkcji wkrótce pojawi się wspomniany rodzaj broni.

O kwestię brakującego oręża zapytano producenta odpowiedzialnego za dodatkową zawartość do tytułu - Jose Araizę - w trakcie niedawnej transmisji internetowej streamera Jorraptora. W odpowiedzi przyznał, że ostrze trafi do gry.

O wprowadzenie jednoręcznych mieczy gracze proszą od dnia premiery Assassin's Creed Valhalla. Deweloper podkreślił, że twórcy byli zaskoczeni, jak wielu fanów domaga się dodania tej broni, którą jednak autorzy chcą przygotować we „właściwy” sposób. Projektant obiecuje, że zespół wykroczy poza prostą zmianę wyglądu innego narzędzia.

Warto jednocześnie zaznaczyć, że wymieniony oręż jest już w pewnej formie dostępny w grze - ostrzem posługują się spotykani wrogowie i postacie niezależne, w tym Basim Ibn Ishaq, czyli mentor głównego bohatera.

Na razie nie wiadomo, kiedy jednoręczne miecze mogłyby pojawić się w tytule. Niewykluczone jednak, że zawitają do produkcji dopiero wraz z drugim dodatkiem fabularnym - do broni odnosi się bowiem jedno z odnalezionych przez internautę xJ0nathana w kodzie pozycji osiągniecie do rozszerzenia Oblężenie Paryża.

Przypominamy też o naszym poradniku do Assassin's Creed Valhalla, w którym znajdziecie mnóstwo przydatnych wskazówek.

O autorze
Awatar Piotr Bicki

Piotr Bicki

News Editor

Tytan pracy. Wybitny profesjonalista. Piotr Bicki w latach 2016-2022 był dziennikarzem Eurogamera i jednym z najbardziej doświadczonych autorów w redakcji. Zmarł tragicznie 31 lipca 2022 roku.

Komentarze