Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Assassin's Creed Valhalla - Eivor miała być wyłącznie kobietą?

„To nie do końca precyzyjne stwierdzenie.”

Derby McDevitt, dyrektor ds. narracji w Assassin's Creed Valhalla, odniósł się do doniesień jednego z fanów, że Eivor - główny bohater gry - początkowo miał być postacią wyłącznie kobiecą. Określił stwierdzenie jako „nie do końca precyzyjne”.

Fan serii Assassin's Creed miał otrzymać informację na ten temat od osoby, która miała kontakt z Ashrafem Ismailem - byłym już dyrektorem kreatywnym Assassin's Creed Valhalla, który wycofał się z projektu w kontrowersyjnych okolicznościach, związanych z „problemami rodzinnymi”. Dowodem są podobno zrzuty ekranu z wiadomości e-mail.

„Podobnie jak w przypadku Syndicate, Origins i Odyssey, deweloperzy chcieli, by Valhalla posiadała głównego bohatera płci żeńskiej. Wyłącznie” - napisał użytkownik Seiiki Dell'Aria na Twitterze.

„Zarząd im na to nie pozwolił i zmusił do stworzenia także męskiej wersji Eivor, twierdząc, że kobieta sama nie sprzeda gry, i nalegając, by w kampanii marketingowej skoncentrować się na Eivorze-mężczyźnie. Ostatecznie do tego doszło. Eivor-kobieta pojawiła się dopiero po jakimś czasie od ujawnienia Assassin's Creed Valhalla” - czytamy dalej.

Do powyższych słów odniósł się wspomniany wcześniej Derby McDevitt, dyrektor ds. narracji w Assassin's Creed Valhalla:

„Powiem to tylko raz - to nie do końca precyzyjne stwierdzenie. I powtórzę to, co mówię od zawsze. Opowiedziana w Assassin's Creed Valhalla historia była od początku planowana pod kątem zarówno postaci kobiecej, jak i męskiej. Grając, zauważycie, że nie ma takiej możliwości, by postać męska została dodana w ostatniej chwili czy w jakikolwiek sposób wynikający z plotek, które usłyszeliście.”

Możliwość wyboru między postacią żeńską i męską pojawiła się już w Assassin's Creed Odyssey, ale w Assassin's Creed Valhalla po raz pierwszy będziemy mogli zmieniać płeć podczas rozgrywki, w dowolnym momencie, wchodząc do ustawień.

Valhalla ukaże się 17 listopada, w wersjach na PC, Xbox One oraz PlayStation 4. Następnie do sklepów trafi wydanie na konsole nowej generacji.

Polub nas na Facebooku | Obserwuj na Twitterze | Źródło: Eurogamer.net

Komentarze