Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Assassin's Creed Mirage w rzucie izometrycznym wygląda zaskakująco dobrze

Czy to nowe Prince of Persia?

Image credit: Źródło: SplashDMG126/Reddit

Czy pełnoprawna odsłona Assassin's Creed bez kamery „przyklejonej” do pleców protagonisty mogłaby odnieść sukces na rynku? Nietypowy błąd, zarejestrowany przez jednego z graczy, pokazuje, że jak najbardziej.

Jak zauważa serwis GamesRadar+, jednym z najpopularniejszych w ostatnim czasie wpisów na forum Reddit poświęconemu grze jest nagranie od niejakiego „SplashDMG126”, któremu udało się zmienić Mirage w coś na wzór izometrycznego RPG. Co jednak najciekawsze, gra wygląda z tej perspektywy naprawdę dobrze.

Oddalenie kamery od pleców bohatera nie tylko wygląda efektownie, ale i ma swoje praktyczne zastosowania. Szersze pole widze zapewnia lepszą perspektywę na otoczenie, dzięki czemu łatwiej jest wyznaczyć trasę albo wypatrzeć potencjalne zagrożenie. Sam Bagdad też zresztą prezentuje się świetnie, więc możliwość zobaczenia miasta z szerszego ujęcia samo w sobie jest plusem.

Encountered a camera glitch that makes me want to play an isometric AC
byu/SplashDMG126 inassassinscreed

SplashDMG126 przyznał w komentarzach, że efekt udało się uzyskać przez przypadek, najpewniej przez błąd wywołany zbytnim przybliżeniem kamery w jednej z lokacji. Inni gracze zauważają jednak, że perspektywę możnaby oddalić samodzielnie, korzystając z zewnętrznych programów manipulujących polem widzenia (FOV).

Kiedy Ubisoft powiedział, że chce, by Assassin's Creed powrócił do korzeni, nie wiedziałem, że tak naprawdę mają na myśli Prince of Persia” - żartuje jeden z forumowiczów. „Szczerze mówiąc, to wygląda jak zupełnie inna gra - dodaje „jgrotkowski”.

W Assassin's Creed Mirage zagramy na PC oraz konsolach PS4, PS5, Xbox One i Xbox Series X/S. Na początku przyszłego roku tytuł trafi również na telefony iPhone 15 Pro. Najnowsza odsłona nie pobiła rekordu serii jeśli chodzi o sprzedaż w okresie premiery, ale okazała sięnajwiększym sukcesem korporacji w obecnej generacji sprzętu.

Nie jesteś zalogowany!

Utwórz konto ReedPop, dołącz do naszej społeczności i uzyskaj dostęp do dodatkowych opcji!

In this article
Follow a topic and we'll email you when we write an article about it.

Assassin's Creed Mirage

PS4, PS5, Xbox One, Xbox Series X/S, PC

Related topics
O autorze
Awatar Nikodem Idziak

Nikodem Idziak

News Writer

Kolekcjonuje wszystko, co bezużyteczne - od platynowych trofeów, po butelki po winie. Zakochany w RPG-ach, ambiencie i twórczości Boba Rossa.

Komentarze