Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Assassin's Creed Infinity to sieciowa platforma w stylu Fortnite i GTA Online - twierdzi Bloomberg

Aktualizacja: Ubisoft potwierdza projekt.

  • Ubisoft pracuje nad Assassin's Creed w formie sieciowej platformy
  • Infinity zaoferuje różne okresy historyczne i będzie stale rozwijane
  • Projekt zadebiutuje dopiero za kilka lat

Aktualizacja: Ubisoft potwierdził oficjalnie, że pracuje nad projektem Assassin's Creed Infinity.

Oddziały Ubisoft Montreal oraz Ubisoft Quebec połączą siły, a całe przedsięwzięcie poprowadzi Marc-Alexis Côté, który zaczynał prace nad serią od Assassin's Creed Brotherhood.

W oficjalnym komunikacie czytamy, że globalna pandemia koronawirusa zmieniła rynek gier wideo, a francuska korporacja stara się podążać za nowymi trendami i rozwiązaniami.

„Zamiast nadal przekazywać pałeczkę z tytułu na tytuł, szczerze wierzymy, że to okazja na zmiany w jednej z najpopularniejszych serii Ubisoftu, by zintegrować ją w coś mniej scentralizowanego w studiach, a koncentrującego się bardziej na deweloperach i liderach” - napisano.


Oryginalna wiadomość: Jason Schreier z Bloomberga - jeden z najbardziej renomowanych dziennikarzy w branży - przekonuje, że Ubisoft pracuje nad Assassin's Creed Infinity, czyli sieciową platformą inspirowaną Fortnite i GTA Online.

Według redaktora, który powołuje się na anonimowych informatorów, produkcja zaoferuje nie jeden, a kilka okresów historycznych. Ponadto projekt będzie po premierze podobno rozbudowywany o kolejne epoki. Każda z nich - określana mianem mniejszej gry - może wyróżniać się unikalnymi mechanizmami rozgrywki.

Assassin's Creed Infinity zaoferuje ponoć nie jeden, a kilka okresów historycznych

Schreier twierdzi, że Infinity (nazwa kodowa) jest jednak na wczesnym etapie prac, a platforma ukaże się najwcześniej w 2024 roku. To oznacza, że założenia mogą ulec jeszcze istotnym modyfikacjom, a niewykluczone też, że pozycja zostanie skasowana.

Projekt przygotowują połączone w kwietniu bieżącego roku zespoły Ubisoftu z Montrealu i Quebec, przy czym ten drugi nadzoruje rozwój serii. Celem zmian organizacyjnych jest większe skupienie się na konkretnych deweloperach, a nie studiach.

Poproszona przez Bloomberga o komentarz przedstawicielka Ubisoftu nie chciała otwarcie potwierdzić informacji portalu, ale zasugerowała, że Infinity faktycznie powstaje. Zaznaczyła bowiem, że firma chce „przewyższyć oczekiwania fanów, którzy prosili o spójniejsze podejście” do Assassin's Creed.

O autorze
Awatar Piotr Bicki

Piotr Bicki

News Editor

Tytan pracy. Wybitny profesjonalista. Piotr Bicki w latach 2016-2022 był dziennikarzem Eurogamera i jednym z najbardziej doświadczonych autorów w redakcji. Zmarł tragicznie 31 lipca 2022 roku.

Komentarze