Sprinkle Islands - Poradnik na iPhone, iPad, Android

Zestaw wskazówek i porad ogólnych do Sprinkle Islands na iPhone'a, iPada i Androida.

Sprinkle Islands to kontynuacja wydanej w 2011 gry logicznej, opierającej zagadki na prawach fizyki. Twoim zadaniem jest kierowanie specjalnym wozem strażackim i gaszenie pożarów pojawiających się na 48 przygotowanych przez twórców etapach.

Gra ukazała się zarówno na urządzenia mobilne (smartfony, tablety) z systemem iOS, jak i Android. Skorzystaj ze sklepu Google Play lub iTunes, aby kupić i pobrać grę.

Jak grać w Sprinkle Islands? Przygotowaliśmy zestaw porad, które nieco ułatwią wykonywanie zadań.

Porady i wskazówki

- Nie obawiaj się korzystać z pomocy grawitacji, zwłaszcza gdy twoje zapasy wody są na wyczerpaniu. Zawsze trochę cieczy spływa w dół, dlatego jeśli jeden pożar znajduje się nad innym, to w pierwszej kolejności gaś ten znajdujący się wyżej. W ten sposób spływająca woda będzie gasić również ogień poniżej.

1

- Podczas przepychania głazów w górę pamiętaj o zwiększaniu kąta dyszy wylotowej, zwłaszcza, gdy odbywa się to po zakrzywionych powierzchniach. Wprawdzie głaz może dostać się na szczyt bez zmieniania kąta wysokości polewaczki, ale zmarnujesz w ten sposób znacznie więcej wody.

- Chcesz przesunąć jakiś obiekt? Pamiętaj, aby kierować wylot węża przez szpary w środowisku, tak aby woda spływała po zakrzywionej ścieżce. Poprzez formowanie w ten sposób ziemi otrzymasz znacznie mocniejszy strumień wody.

- Aby zdobyć dużą ilość punktów grze, ważne jest, aby ograniczyć korzystanie z wody do minimum. Dlatego nie spiesz się z bezpośrednim gaszeniem pożarów. Jeśli jakiś obiekt może zgasić jeden lub dwa pożary na swojej drodze, to lepiej jest skorzystać z tej opcji.

- Zamrożone bloki potrzebują bardzo małej ilości wody do rozpoczęcia ślizgania, zwłaszcza kiedy znajdują się na pochyleniu. Zauważ też, że możesz ich używać pod wodą, dlatego jeśli coś blokuje ci drogę, to rozpatrz użycie ich pod przeszkodą.

- Pamiętaj, aby podczas ruchu obniżać swój pojazd. Bardzo łatwo jest bowiem utknąć wężem w wyżej położonych obiektach, a jeśli nie uda ci się szybko z nich wyplątać, to będziesz musiał zaczynać cały etap od nowa!

- Jeśli chcesz zdobyć dodatkowe punkty staraj się strącać strumieniem wody małe świetliki pojawiające się na niektórych etapach. Otrzymasz w ten sposób więcej punktów. Pamiętaj jednak, aby nie przeznaczać na ten cel zbyt dużej ilości wody, zwłaszcza jeśli chcesz przejść dany etap perfekcyjnie.

- Jeżeli zobaczysz nad jakimś budynkiem wykrzyknik, to natychmiast zacznij go gasić. Zignorowanie takiego ostrzeżenia może spowodować zupełne spalenie budynku. Jeżeli dom spali się w trakcie ruchu pojazdu gaśniczego, to nie przegrasz, ale otrzymasz dużą karę do ostatecznej punktacji.

- Zwracaj dużą uwagę na bomby, zwłaszcza kiedy są wymierzone w twój statek podczas walki z pierwszym bossem. Bardzo szybko mogą się bowiem wymknąć spod kontroli pozbawiając cię dużej ilości punktów.

- Czerwone dźwignie będą aktywowane przez każdy obiekt (np. głaz), który je dotknie. Zawsze kiedy pojawiają się na danym etapie, musisz użyć ich w odpowiedniej kolejności, aby rozwiązać dane zadanie. Zauważ, że będziesz musiał korzystać z niebieskich dźwignij w celu ich aktywowania.

2

Artykuł pochodzi z będącego częścią sieci Eurogamer Network serwisu Modojo.

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

John Bedford

John Bedford

Autor

John is a freelance writer based in West Sussex.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami