Pokemon Unite - poradnik i najlepsze porady

Zasady, najlepsze Pokemony, jak grać.

Witajcie w naszym poradniku do Pokemon Unite, czyli nowej gry typu MOBA. Zabawa przywodzi tu na myśl rozgrywkę z innych produkcji reprezentujących ten gatunek - chodzi o starcia dwóch pięcioosobowych drużyn na symetrycznej mapie.

Każdy zespół zaczyna w swojej bazie i musi postarać się zniszczyć zabudowania należące do oponentów, w trakcie gry walcząc też z dzikimi stworkami, by zdobywać doświadzczenie, rozwijać się i zdobywać silniejsze talenty.

Opisujemy, jak grać w Pokemon Unite, wskażemy najlepsze postacie do wyboru, opiszemy najlepsze strategie i odpowiemy na różne pytania, które mogą przyjść wam do głowy, gdy po raz pierwszy uruchomicie grę.

Poradnik do Pokemon Unite - spis treści

W tej sekcji tłumaczymy najważniejsze elementy rozgrywki związane z grą - atakowaniem, obroną, zasadami zwycięstwa. Opisujemy też różne systemy związane z nagrodami i rozwojem.

Aktualizacja wkrótce.

Interfejs i oznaczenia na ekranie

Interfejs w Pokemon Unite jest raczej czytelny, choć zawiera sporo elementów, które mogą na pierwszy rzut oka nie wydawać się oczywiste, jeśli nigdy nie graliśmy w grę typu MOBA.

interfejs
  1. Mapa. Tutaj widzisz swoich sojuszników i wrogów. Bardzo ważne jest obserwowanie mapy, by orientować się, gdzie akurat są przeciwnicy.
  2. Twoi sojusznicy. Zerkając tu możesz szybko sprawdzić, czy żyją i jak sobie radzą.
  3. Wiadomości i powrót do bazy. D-padem w górę otworzysz okno z komunikatami, a kierunek w dół pozwala teleportować się do bazy.
  4. Zdolność Unite. Najpotężniejszy skill postaci. Odblokowuje się na 9 poziomie, a po użyciu musisz poczekać, by znów go użyć.
  5. Punkty Aeos. Zdobywasz je w walce, pokonując wrogów, a potem musisz deponować je w bramkach oponenta.
  6. Dwa pozostałe skile. Podstawowe zdolności, których używasz najczęściej.

Pokemon Unite - najważniejsze wskazówki

- Wypróbuj kilka ról. Zagraj Pokemonami ofensywnymi, wspierającymi czy szybkimi, nie ograniczaj się do jednego. Możesz wypróbować różne postacie w trybie treningu, by przekonać się, jaki styl gry jest dla ciebie najlepszy.

- Orientuj się. Patrz na mapę. Uważaj na to, gdzie są sojusznicy. Przykładowo, jeśli zobaczysz, że czterech towarzyszy jest daleko, uważaj, bo wróg może to wykorzystać i urządzić na ciebie zasadzkę.

- Pamiętaj o dzikich Pokemonach. To te, które stoją na mapie nieruchomo i można je atakować. To cenne źródło doświadczenia, a czasem też pewnych bonusów.

- Nie bój się wycofać. Kiedy masz mało zdrowia, to normalne, że trzeba uciec. W grach typu MOBA należy starać się, by wrogowie nie zyskali doświadczenia i punktów za zabicie twojej postaci. Każda śmierć ma znaczenie.

- Zachowuj talent Unite. Najpotężniejszej zdolności najlepiej używać w kryzysowych sytuacjach, na przykład kiedy dochodzi do walki z dużą grupą wrogów. Odpowiednie użycie tej zdolności nieraz zaważy o losach bitwy.

- Nie szarżuj. Szczególnie gdy jesteś sam, nie zapuszczaj się za daleko na połowę wroga. To łatwy sposób, by zginąć. Pamiętaj, że nigdy nie widzisz odsłoniętej całej mapy, więc nie zobaczysz, że przeciwnik cię okrąża.

- Ulepszaj przedmioty. Pamiętaj, że przedmioty Held Items możesz ulepszać po meczu, by wzmocnić ich efekty i bonusy. To ważne, a łatwo o tym zapomnieć.

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Mateusz Zdanowicz

Mateusz Zdanowicz

Senior Editor  |  matzdanowicz

Człowiek orkiestra i miłośnik gier niezależnych. Mateusz zajmuje się przygotowywaniem recenzji, artykułów oraz poradników. Wspiera również dział informacyjny.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami