Twórcy Star Citizen planują już sequele

Ambitne założenia.

Twórcy Star Citizen - studio Cloud Imperium Games - ujawnili ambitny, pięcioletni plan. Założenia związane są z przenosinami do nowej siedziby, gdzie pracować ma nawet 1 tys. deweloperów.

Taką liczbę pracowników firma chce osiągnąć do 2026 roku. Jak zapewnił menedżer zarządzający Carl Jones, do tego czasu przedsiębiorstwo chce pracować na sequelami - w liczbie mnogiej - dla trybu Squadron 42, czyli wielokrotnie przekładanej kampanii fabularnej.

Kiedy jednak ukaże się pierwsza część? Tego rozmówca magazynu MCV nie sprecyzował. Szef całego CIG - Chris Roberts - przeprowadził się podobno do Manchesteru, by wspomóc wysiłki, lecz „może to zająć rok czy dwa” - dodał Jones.

Squadron 42 jest obecnie opóźnione o siedem lat względem pierwszej planowanej premiery. Niewiele szczegółów powiedziano także na temat samego Star Citizen. Ponownie wspomniano jedynie o 2026 roku.

- Sądzę, że w tym czasie będziemy zarządzać bardzo dużą grą MMORPG - mówił Jones. - Będziemy więc mieli więcej środków, mistrzów gry, wsparcia gracza. To może wymagać otwarcia oddziałów w innych miejscach na świecie.

- Obecnie nie istniejemy w rejonie Azji Wschodniej, co zapewne zmieni się w dalszej przyszłości, ponieważ jeśli popularność naszej gry tam eksploduje, to trzeba będzie zacząć budować zespół, by obsłużyć region.

Reklama

Skocz do komentarzy (1)

Autor

Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

Autor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie wspiera dział informacyjny oraz zajmuje się tłumaczeniami tekstów Digital Foundry.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (1)

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami