Trójwymiarowe Omniverse od Nvidii dostępne dla twórców

Wirtualna praca.

Omniverse - wirtualna przestrzeń służąca do tworzenia treści - została udostępniona dla wszystkich użytkowników Nvidia Studio z kartami graficznymi RTX.

Rozszerzenie dostępu ogłoszono na konferencji przed targami CES. Otwarte testy beta Omniverse rozpoczęto rok temu, co przełożyło się podobno na 100 tys. pobrań aplikacji.

Całość przeznaczona jest głównie dla grafików, lecz plasuje Nvidię wśród liderów technologii tak zwanych „metaverse”, które błyskawicznie nabierają obecnie na znaczeniu, choćby przez inwestycje firmy Facebook.

Koncept rzeczywistości wirtualnej w ramach takich uniwersów wyrasta na popularny trend. Facebook jest tak zaangażowany w pomysł, że zmienił nazwę firmy na Meta, a Microsoft szykuje podobne rozwiązania na Xboksy.

Pomysł przypomina nieco aplikację PlayStation Home w połączeniu z filmem „Ready Player One”. Mowa o umieszczeniu użytkowników wewnątrz świata za pomocą technologii VR i AR, gdzie zajmiemy się nie tylko graniem, ale także pracą - czy wydawaniem pieniędzy.

W przypadku Nvidia Omniverse mowa głównie o tym drugim składniku, a więc tworzeniu modeli trójwymiarowych i innych elementów grafiki, umożliwiając choćby wspólne prace kilku osób, a następnie przenoszenie ich do innych światów.

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

Autor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie wspiera dział informacyjny oraz zajmuje się tłumaczeniami tekstów Digital Foundry.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami