Scenarzysta i kompozytor Mass Effect chcą pomóc w pracach nad serialem

Są zainteresowani produkcją.

Niedawno pojawiły się informacje, sugerujące, że Amazon jest bliski sfinalizowania umowy na produkcję serialu na podstawie Mass Effect. Zainteresowanie projektem wyraziły osoby, które pracowały nad oryginalną serią gier.

„Nie jestem zaangażowany w adaptację, ale nie mogę się jej doczekać! Chętnie udzielę konsultacji, jeżeli będą chcieli mojej pomocy” - na Twitterze napisał Drew Karpyshyn, który był głównym scenarzystą pierwszej i drugiej części Mass Effect, a także autorem książek w uniwersum cyklu.

W podobnym tonie wypowiedział się również Sam Hulick - kompozytor muzyki do głównych gier z trylogii o przygodach komandora Sheparda oraz kilku dodatków do poszczególnych odsłon serii.

„Haha... Uwielbiam to, że obaj wyraziliśmy zainteresowanie udziałem w tym przedsięwzięciu” - napisał później w odpowiedzi do wpisu opublikowanego przez Karpyshyna.

Znacznie bardziej sceptyczny wobec projektu jest inny były scenarzysta ze studia BioWare - David Gaider. Deweloper nigdy nie pracował nad serią Mass Effect, skupiając się głównie na Dragon Age, ale przyznał, że „wzdrygnął się” na wieść o planowanym serialu.

Wyjaśniał, że siłą gier jest spersonalizowana rozgrywka, czyli możliwość stworzenia własnej postaci i podejmowania wyborów wpływających na fabułę. Twierdził, że tego nie można uchwycić w potencjalnej adaptacji.

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Piotr Bicki

Piotr Bicki

Senior News Writer  |  Pirlond

Piotrek zajmuje się głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami