Skip to main content

Mass Effect jako turowe RPG na GameBoy Advance. Demake w wizji fanów

Przygody Sheparda w nowej wersji.

Fani z holenderskiej grupy 64 Bits przygotowali wideo, który pokazuje, jak mógłby wyglądać Mass Effect, gdyby ukazał się na konsoli GameBoy Advance.

Twórcy nagrania odtworzyli jedną z końcowych misji z pierwszej odsłony serii, gdy gracz musi podjąć ważny wybór fabularny i zdecydować, którego towarzysza uratować - Ashley czy Kaidana.

Zobacz na YouTube

Tak zwany demake w wykonaniu fanów ukazuje wydarzenia z perspektywy kamery zawieszonej nad planszą. Grafika utrzymana jest w stylistyce gier z GBA - postacie i otoczenie składają się więc z pikseli, nie brakuje też charakterystycznych dźwięków.

Według wizji 64 Bits, Mass Effect na GameBoy Advance zaoferowałby turową walkę. W filmie gracz i sztuczna inteligencja wydają polecenia naprzemiennie. Oczywiście nie brakuje specjalnych zdolności specjalnych - przykładowo można wezwać ostrzał z Normandii.

Materiał cieszy się popularnością w internecie i jest chwalony przez innych fanów cyklu. Na nagranie zwrócili nawet uwagę twórcy serii ze studia BioWare, którzy pogratulowali holenderskiej grupie „świetnej roboty”.

Zobacz także