Zaginione DLC do Mass Effect wróciło w Edycji Legendarnej

Dzięki moderom.

Grupie fanów udało się przygotować mod, który do Mass Effect w Edycji Legendarnej dodaje Pinnacle Station - jedyne DLC, jakiego brakuje w remasterze.

Wspomniane rozszerzenie do pierwszej części trylogii oferuje zestaw wyzwań nastawionych na walkę. BioWare nie mogło wdrożyć dodatku do odświeżonej wersji gry, ponieważ oryginalny kod zaginał, a kopia zapasowa była uszkodzona.

Fanom udało się jednak zaimplementować Pinnacle Station w formie modyfikacji. Projekt można pobrać za darmo za pośrednictwem serwisu Nexus Mods, gdzie dostępna jest też instrukcja instalacji. Całość działa tylko w angielskiej wersji językowej, ale kompatybilna jest z różnymi tłumaczeniami.

1
Pinnacle Station oferuje kilka walk z osiąganiem wyników

Twórcy moda wyjaśniają, że początkowo chcieli jedynie dodać do remastera apartament Sheparda z DLC, ale przedsięwzięcie rozrosło się i ostatecznie przeniesiono do odświeżonej wersji całe rozszerzenie.

Zespół tłumaczy, że dostosowanie dźwięku i oświetlenia wydawało się proste, ale okazało się, że trzeba całkowicie przebudować system cieniowania. Pomocnym był jednak fakt, że kod pierwszej części Mass Effect z Edycji Legendarnej przypomina pierwowzór.

Moderzy wprowadzili kilka poprawek, również do rozgrywki. Przykładowo obniżyli poziom trudności na mapie Volcano, udoskonalili regenerację zdrowia w trybie Survival, by potyczki nie trwały w nieskończoność, a także usunęli pomniejsze błędy.

2
Fanom udało się odzyskać wyciętą linię dialogową

Poza tym na arenie admirała Aherna przywrócono wycięte przez BioWare turiańskie bombowce. To nie wszystko: fani odnaleźli niewykorzystaną linię dialogową wspomnianego wojskowego, chwalącego postać gracza, gdy strzeli w odpowiednie okno.

Reklama

Skocz do komentarzy (2)

Autor

Piotr Bicki

Piotr Bicki

Senior News Writer  |  Pirlond

Piotrek zajmuje się głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Powiązane materiały

Na stronie

Przerwa techniczna w weekend

Niektóre funkcje serwisu zostaną czasowo wyłączone.

Chorus - porady na start: początek gry, jak zacząć

Co robić na początku gry, jak walczyć i zdobywać pieniądze.

Komentarze (2)

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami