Ciężarówka pełna GeForce RTX 3000 okradziona w USA

Potwierdza producent.

W amerykańskiej Kalifornii doszło do kradzieży kart z serii GeForce RTX 3000, które przewożono w jednej z ciężarówek.

O zdarzeniu poinformowali przedstawiciele EVGA, czyli producenta GPU. W oświadczeniu opublikowanym na forum firmy wyjaśniono, że złodzieje przejęli urządzenia, które transportowano z San Francisco do centrum dystrybucyjnego w Południowej Kalifornii.

Dokładna liczba, czy wartość skradzionych kart graficznych nie jest znana, ale w komunikacie podkreślono, że ciężarówka przewoziła modele, których ceny wynoszą od 329,99 do 1959,99 dolarów.

evga

EVGA ostrzega jednocześnie konsumentów, że w świetle amerykańskiego prawa kupno kradzionych produktów jest nielegalne. Firma zaznacza, że nie uwzględni gwarancji na GPU, które zostały nabyte od złodziei.

Osobom, które mają wątpliwości, czy karta pochodzi z legalnego źródła, producent radzi sprawdzenie numeru seryjnego urządzenia za pośrednictwem swojej oficjalnej strony internetowej.

To nie pierwsza tego typu sytuacja. W grudniu ubiegłego roku z chińskiej fabryki MSI wykradziono karty GeForce RTX 3090 o łącznej wartości 343 tysięcy dolarów.

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Piotr Bicki

Piotr Bicki

Senior News Writer  |  Pirlond

Piotrek zajmuje się głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami