Death Stranding wkrótce na Xbox Series X/S? Wszystko dzięki GeForce Now

Aktualizacja: Gra jest zablokowana.

Aktualizacja: Jak informuje Tom Warren z serwisu The Verge, GeForce Now faktycznie działa już w przeglądarce Microsoft Edge na konsolach Xbox Series X/S, lecz dostęp do Death Stranding jest zablokowany. Produkcja w ogóle nie pojawia się w wynikach wyszukiwania aplikacji streamingowej.

Oryginalna wiadomość: Niedawna zapowiedź nowej, droższej wersji abonamentu GeForce Now skupiła się na usłudze z kartami graficznymi RTX 3080, co sprawiło, że bez większego echa przeszła aktualizacja obecnej wersji aplikacji.

Tymczasem program otrzymał między innymi wsparcie dla przeglądarki Microsoft Edge, na razie w wersji beta. Brzmi mało ekscytująco, o ile nie zwrócimy uwagę, że program ten jest dostępny także na konsolach Xbox Series X/S.

To otwiera już drogą do całkiem interesującej innowacji: streamowania gier wydanych na PC prosto na sprzęt Microsoftu.

Nie jest obecnie jasne, czy producent Xbox Series X/S podejmie jakieś kroki blokujące rozwiązanie, które - teoretycznie - może pozwolić na uruchomienie gier z konsolową wyłącznością na PlayStation, jak Death Stranding.

Jednocześnie GeForce Now otrzymało inną ważną aktualizację - adaptacyjną synchronizację. Ta pozwala zmieniać częstotliwość odświeżania ekranu w zależności od płynności gry, co pozwala wyeliminować wrażenie zacinania poniżej 60 klatek na sekundę.

Microsoft Edge zapewnia coraz więcej interesujących możliwości na Xbox Series X/S. Wrześniowa aktualizacja oprogramowania ułatwiała na przykład korzystanie z dostępnych w sieci emulatorów klasycznych konsol, by - na przykład - uruchomić gry z pierwszego PlayStation i Nintendo 64.

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

Autor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie wspiera dział informacyjny oraz zajmuje się tłumaczeniami tekstów Digital Foundry.

Powiązane materiały

Na stronie

Farming Simulator 22 - poradnik i najlepsze porady

Jak zacząć, wszystko o uprawie, hodowli i sprzęcie rolniczym oraz najważniejsze wskazówki.

Przerwa techniczna w weekend

AKTUALIZACJA: Już po.

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami