Zapomniany Matrix Online wpłynie na nowy film? Spekulacje fanów

Co z tym Morfeuszem?

Trailer filmu „Matrix Zmartwychwstania” zostawił graczy z ciekawym pytaniem: jakie będą losy Morfeusza, który zginął w grze The Matrix Online z 2005 roku? Sieciowa produkcja była podobno „kanoniczna”, a projekt Lany Wachowskiej jest kontynuacją, więc powinien uwzględnić śmierć.

Fani od razu dostrzegli w zwiastunie liczne powracające postacie, ale brakuje właśnie Morfeusza, w którego w przeszłości wcielał się Laurence Fishburne. Na zdjęciach jest ktoś, kto wygląda podobnie, ale czy to ta sama postać? Ale skoro Neo i Trinity są w „aktualnym” wieku, to dlaczego Morfeusz miałby być odmłodzony?

Siostry Wachowskie nigdy nie potwierdzały wprost, że The Matrix Online jest kanoniczną opowieścią, ale w wywiadzie z 2005 roku zasugerowały, że tak właśnie jest. „Jest perfekcyjnie sensowne, że [gry] powinny odziedziczyć linię fabularną” - przyznały.

Tymczasem Morfeusz jest wymieniany w obsadzie filmu. Wciela się w niego Yahya Abdul-Mateen II, znany choćby jako Black Manta z „Aquamana”.

Śmierć Morefusza w The Matrix Online była mało honorowa - bohater został zastrzelony w alejce przez dziwnie wyglądającego przeciwnika, po podłożeniu bomby. Materiał wideo powyżej pokazuje szczegóły.

Miłośnicy serii Matrix zauważają, że mówimy o produkcji, w której wszystko można stosunkowo łatwo wytłumaczyć: resetem kodu, kopią, wskrzeszeniem, alternatywną wersją i tak dalej. Skoro żyją Neo i Trinity, to nic nie stoi na przeszkodzie, by wskrzesić także Morfeusza i nieco go odmłodzić, a w ten sposób gra nadal byłaby kanoniczna.

Wydaje się również, że może to być celowa decyzja twórców filmu. Sam Fishburne przyznał bowiem w wywiadzie, że sam nie wie, dlaczego nie został zaangażowany do sequela. To sugeruje, że nie miałby nic przeciwko.

Inni wskazują, że takie dywagacje pokazują, jak celnie prowadzony jest marketing tytułu. W tle trailera przygrywa bowiem piosenka „White Rabbit” w wykonaniu Jefferson Airplane, a fani wskakują do króliczej nory, obmyślając coraz bardziej zaawansowane teorie.

Tymczasem The Matrix Online nie przetrwało na rynku zbyt długo. Z powodu słabnącego zainteresowania serwery wyłączono cztery lata po premierze.

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

Autor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie wspiera dział informacyjny oraz zajmuje się tłumaczeniami tekstów Digital Foundry.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami