Reżyser i główny projektant Diablo 4 odchodzą z Blizzarda

W cieniu kontrowersji.

Blizzard opuściła grupa pracowników wysokiego szczebla: reżyser Diablo 4, główny projektant tej produkcji oraz projektant World of Warcraft. Firma potwierdziła, że nie są już zatrudnieni.

Trójka to - odpowiednio - Luis Barriga, Jesse McCree (zasłużony na tyle, by jego nazwiskiem nazwano postać w Overwatch) oraz Jonathan LeCraft.

„Możemy potwierdzić, że nie są już częścią firmy” - napisał rzecznik Activision Blizzard w oświadczeniu dla serwisu Kotaku. „Mamy głęboki, utalentowany zespół deweloperów i nowi liderzy zostali już wyznaczeni”.

Oficjalne powody odejść nie są znane, lecz Blizzard jest obecnie w samym środku ogromnych kontrowersji, związanych z oskarżeniami o seksualne napastowanie i dyskryminację kobiet w studiu.

Jesse McCree pojawiał się na zdjęciach z tak zwanego „Cosby Suite”. W tym pokoju hotelowym na imprezie BlizzCon 2013 miało dojść do wielu nadużyć. Ten należał podobno do Aleksa Afrasiabiego, którego zwolniono już rok temu.

Na zdjęciach ujawnionych przez Kotaku widnieli także Jonathan LeCraft oraz Cory Stockton, obecnie główny projektant rozgrywki w Blizzardzie. Ten ostatni został podobno wysłany niedawno na urlop, lecz pozostaje w firmie.

Luis Barriga dołączył do studia w 2006 roku, a Diablo 4 promował od dnia zapowiedzi. To on odpowiadał między innymi za publikowane na oficjalnym blogu kwartalniki dokumentujące postępy w tworzeniu gry.

Nie jest obecnie wiadomo, jak jego odejście wpłynie na projekt. Doświadczonych pracowników z pewnością w Blizzardzie nie brakuje: dyrektorem kreatywnym Diablo 4 jest Sebastian Stępień, który piastował tę samą rolę przy pracach nad Cyberpunk 2077, a całą serią zarządza Rod Fergusson, twórca Gears of War.

Reklama

Skocz do komentarzy (1)

Autor

Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

Autor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie wspiera dział informacyjny oraz zajmuje się tłumaczeniami tekstów Digital Foundry.

Powiązane materiały

Na stronie

Farming Simulator 22 - poradnik i najlepsze porady

Jak zacząć, wszystko o uprawie, hodowli i sprzęcie rolniczym oraz najważniejsze wskazówki.

Przerwa techniczna w weekend

AKTUALIZACJA: Już po.

Komentarze (1)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami