Sony zabezpieczyło części do produkcji PS5 na cały rok

Koniec problemów z dostawami?

  • Sony ma części do budowy ponad 12 mln PS5
  • PlayStation zanotowało drugi najlepszy kwartał w historii
  • Świetnie sprzedało się głównie MLB The Show 21

Przedstawiciel Sony potwierdził, że japońska korporacja zabezpieczyła wystarczającą liczbę układów scalonych, by zrealizować zakładany na ten rok fiskalny poziom dostaw PlayStation 5.

Przypomnijmy: firma planuje, by do końca marca 2022 roku wysłać do sklepów na całym świecie 22,8 mln egzemplarzy obu modeli konsoli. Biorąc pod uwagę obecny poziom dostaw - 10,1 mln - mowa o wyprodukowaniu kolejnych 12,5 mln urządzeń.

1
Rekordowy kwartał PlayStation

W „normalnych” warunkach nie byłoby to zapewne szczególnym problem, lecz na światowych rynkach trwa obecnie ogromny kryzys dostępu do zaawansowanych chipów. Cierpią dostawcy w wielu gałęziach przemysłu, od samochodów do komputerów.

Zapewnienia padły podczas konferencji z inwestorami, przeprowadzonej po publikacji najnowszych wyników finansowych. PlayStation zanotowało najlepszy pierwszy kwartał roku fiskalnego (okres kwiecień - czerwiec) w historii działalności.

Był to także drugi najlepszy kwartał w historii PlayStation w ogóle. Lepiej było tylko na początku obecnego roku (styczeń - marzec 2020). Jak podawano już wcześniej, łączna sprzedaż PS5 od dnia premiery przekroczyła poziom 10 milionów egzemplarzy.

Jak podano, bezpośrednie porównanie z analogicznym kwartałem ubiegłego roku jest trudne, ponieważ w czerwcu 2020 roku wydano The Last of Us 2. Lepiej niż zakładano poradziło sobie jednak Ratchet & Clank: Rift Apart, a zwłaszcza MLB The Show 21, dostępne także na Xboksach.

Reklama

Skocz do komentarzy (1)

Autor

Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

Autor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie wspiera dział informacyjny oraz zajmuje się tłumaczeniami tekstów Digital Foundry.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (1)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami