Startuje Olimpiada Tokio 2020 - Google przygotowało rozbudowane RPG

Plus: muzyka z gier na ceremonii.

Dzisiaj oficjalnie rozpoczęła się opóźniona Olimpiada Tokio 2020. Igrzyska postanowiono uczcić na całym świecie, a korporacja Google przygotowała zaskakująco rozbudowaną grę RPG.

Aby zagrać, wystarczy udać się na Google.com i wcisnąć przycisk w logo. Całość zatytułowano Doodle Champion Island Games, ale nie mamy do czynienia z małą mini-produkcją, lecz pełnoprawnym projektem w 16-bitowym stylu.

Głównym bohaterem jest Lucky the Cat, który zwiedza tytułową wyspę i bierze udział w przeróżnych wydarzeniach sportowych. Mapa jest całkiem spora, obejmuje sporo sekretów oraz mnóstwo zadań - także tych pobocznych.

Sportów jest siedem: maraton, rugby, tenis stołowy, deskorolka, pływanie synchroniczne, łucznictwo i wspinaczka. Każda dyscyplina ma własną mini-grę, sekcję mapy, postacie niezależne, nagrody, osiągnięcia, przerywniki filmowe i tak dalej.

Gra od Google nie jest jedynym elementem Tokio 2020, na jaki uwagę zwrócili gracze. Sama ceremonia otwarcia była interesującym spektaklem, oferując sporo muzyki ze świata wirtualnej rozgrywki.

Jak podsumowała relacja gazety Nikkei, zagrano łącznie aż dziewiętnaście utworów z gier. Znaleziono miejsce dla utworów z Final Fantasy, Chrono Trigger i Kingdom Hearts, ale także z Sonica, Monster Hunter, Ace Combat, Nier i Soulcalibur.

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

Autor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie wspiera dział informacyjny oraz zajmuje się tłumaczeniami tekstów Digital Foundry.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami