Współtwórca serii GTA i założyciel Rockstara otwiera nowe studio

Absurd Ventures in Games.

  • Dan Houser, były pracownik Rockstara, zarejestrował nową fimę
  • Deweloper był producentem i scenarzystą gier z serii GTA

Dan Houser, który jest współzałożycielem Rockstar Games, a także producentem i scenarzystą gier z serii GTA, otwiera nowe studio.

Menedżer oficjalnie nie ogłosił jeszcze swojej kolejnej inicjatywy, ale internauci zauważyli, że 23 czerwca w Wielkiej Brytanii zarejestrował firmę Absurd Ventures in Games, o czym pisze serwis VGC. Z brytyjskiej bazy spółek wynika, że zajmie się tworzeniem „interaktywnego oprogramowania rozrywkowego”, a nazwa sugeruje, że chodzi o gry.

To jednak nie wszystko, ponieważ okazuje się, że wcześniej - 17 lutego - Houser zarejestrował w USA dwa podmioty: Absurd Ventures LLC i Absurd Ventures in Games LLC. To może oznaczać, że producent GTA skupi się nie tylko na wirtualnej zabawie.

red_dead_redemption_2_rockstar
Dan Houser to scenarzysta niemal wszystkich gier Rockstar Games - w tym Red Dead Redemption 2

Co ciekawe, dokumenty rejestracyjne wskazują, że pierwsza z wymienionych firm - z siedzibą w amerykańskim Delaware - posiada sto procent udziałów w brytyjskim studiu.

Utworzone w czerwcu Absurd Ventures in Games zatrudnia obecnie tylko jednego pracownika - Dana Housera, który pełni funkcję producenta i dyrektora kreatywnego wymienionej spółki.

Szczegóły na temat działalności i projektów nowej firmy nie są znane. Sam menedżer odszedł z Rockstar Games w marcu ubiegłego roku, wcześniej zaś przez kilkanaście miesięcy przebywał na wydłużonym urlopie.

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Redakcja

Redakcja

Eurogamer.pl

Bardzo lubimy pracę zespołową.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami