Powstaje kooperacyjny spin-off Control oraz wysokobudżetowa gra w uniwersum

Remedy Entertainment współpracuje z 505 Games.

  • Kooperacyjna gra PvE dla czterech osób
  • Drugi projekt jest podobno „ambitny”
  • Na pierwsze pokazy gier musimy jeszcze poczekać

Remedy Entertainment poinformowało o podpisaniu umowy z firmą wydawniczą 505 Games na stworzenie kooperacyjnego spin-offu Control, o kodowej nazwie Condor. Powstaje też „gra z większym budżetem”, której zadaniem jest „rozszerzenie marki” - być może mowa o pełnoprawnym sequelu.

O Condor wiemy jedynie tyle, że to rozgrywka typu PvE, przeznaczona dla czteroosobowych zespołów. Gracze wspólnie zmierzą się więc z przeciwnikami sterowanymi przez sztuczną inteligencję.

Remedy Entertainment to studio, które zajmowało się do tej pory głównie projektami single-player. Z tego względu reżyser Control, Mikael Kasurinen, rozumie ewentualne obawy i sceptycyzm, ale jednocześnie zapewnia, że produkcje kooperacyjne mogą wykazać się w podobnych aspektach, co przygody dla jednego gracza.

control_1
Remedy podzieliło się z graczami jedną grafiką z Condor

„Są światy i doświadczenia, które można zwiedzić i przeżyć w grupie, wraz z przyjaciółmi, i będą one błyszczeć tak samo, jak te z gier single-player” - dzieli się przemyśleniami Kasurinen w oficjalnym wpisie.

„Wierzę, że możemy stworzyć doświadczenia, którymi gracze się podzielą, bez zatracania naszego unikalnego DNA lub rezygnowania z historii, które chcemy opowiedzieć. Tak, musimy przemyśleć nasze podejście, nasze techniki i sposób myślenia, ale traktuję to jako ekscytujące doświadczenie: jak wyglądałaby gra multiplayer od Remedy?”

Jeśli chodzi o wspomnianą wcześniej grę dysponującą „większym budżetem”, deweloper wspomniał tylko, że nie może podzielić się szczegółami, ale zaznaczył, że projekt jest ambitny.

„Minie jeszcze sporo czasu, zanim pokażemy te gry” - ostrzega Kasurinen.

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Przemysław Wańtuchowicz

Przemysław Wańtuchowicz

News & Content Editor  |  PrzemWan

Przemek nadzoruje nasz dział informacyjny oraz aktywnie wspiera inne sekcje serwisu. Jako dziecko marzył, by zawodowo rysować, żonglować lub grać na gitarze - dwie pierwsze czynności wychodzą mu całkiem nieźle.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami