Soulsy w 2D - dziesięć minut gameplayu z sequela Salt and Sanctuary

Salt and Sacrifice.

Deweloperzy z niezależnego Ska Studios opublikowali materiał z rozgrywką z gry Salt and Sacrifice. To sequel wydanego w 2016 roku Salt and Sanctuary.

Nadal mamy do czynienia z formułą soulslike, lecz w dwuwymiarowym wydaniu. Umrzeć jest tutaj łatwo, cechy bohatera rozwijamy dzięki soli - odpowiedniku dusz z Dark Souls - a walka jest prosta w założeniach, choć wymagająca precyzji.

W drugiej odsłonie gracze wcielą się w inkwizytora polującego na magów. Na początku przygody wybierzemy jedną z kilku klas postaci - Paladyna, Kleryka czy Łowcę. W sumie na wojowników czeka ponad dwudziestu potężnych czarowników do pokonania.

Podobnie jak pierwsza część, sequel też zaoferuje możliwość kooperacji dla dwóch graczy. Pojawi się nawet bractwo Dawnlight Order zrzeszające miłośników kooperacji i zakon Shroud Alliance dla tych, którzy chcą skupić się na przeszkadzaniu obcym graczom.

Salt and Sacrifice zadebiutuje dopiero w przyszłym roku. Gra ukaże się tego samego dnia na PS5, PS4 i PC. Oryginał trafił na Steam dopiero dwa miesiące po premierze na konsolach Sony.

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Mateusz Zdanowicz

Mateusz Zdanowicz

Senior Editor  |  matzdanowicz

Człowiek orkiestra i miłośnik gier niezależnych. Mateusz zajmuje się przygotowywaniem recenzji, artykułów oraz poradników. Wspiera również dział informacyjny.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami