Nintendo celowo nie ujawnia oficjalnego tytułu Breath of the Wild 2

Zagramy Ganondorfem?

  • Nadal nie znamy oficjalnego tytułu nowej odsłony The Legend of Zelda
  • Nintendo nie chce zdradzać szczegółów fabuły
  • Jest za to interesująca teoria gracza

The Legend of Zelda: Breath of the Wild 2 nie jest oficjalną nazwą kontynuacji gry Nintendo, a jedynie umownym określeniem graczy i dziennikarzy. Japońska korporacja celowo nie ujawnia tytułu, bo ten zdradziłby ważne detale na temat fabuły.

Takie wyjaśnienia przekazał Bill Trinen z działu marketingu amerykańskiego oddziału firmy, w rozmowie z serwisem IGN.

- Jeśli mowa o tym, dlaczego nie ujawniamy nazwy, to musimy jeszcze poczekać, ponieważ tytuły są oczywiście w The Legend of Zelda całkiem ważne. Podtytuły zaczynają oferować wskazówki na temat tego, co może się wydarzyć w grze - tłumaczył.

Dlatego powyższy materiał wideo z targów E3 zatytułowano po prostu „Sequel The Legend of Zelda: Breath of the Wild”. Jednocześnie menedżer nie dziwi się, że fani zaczęli nazywać grę właśnie Breath of the Wild 2.

- To zawsze będzie skrót i naturalne jest, że taki powstał. My nadal nazywa projekt sequelem Breath of the Wild - dodał Trinen.

1
Będziemy tym (przyszłym) złym?

Tymczasem w sieci coraz większą popularność zdobywa fanowska teoria, w myśl której w nadchodzącej produkcji - bez względu na tytuł - zagramy jako Ganondorf, czyli główny antagonista serii.

Autorem tezy jest Barrett Courtney z podcastu KindaFunny. Według niego Nintendo celowo wyda w lipcu remaster - Skyward Sword HD - na Switch, by gracze mieli okazję zapoznać się z chronologicznym początkiem cyklu (kolejność potwierdzono dopiero w 2011 roku).

Na końcu Skyward Sword pokonujemy złego Demise, lecz Link i Zelda zostają jednocześnie przeklęci. Właśnie w taką przeklętą postać mielibyśmy wcielić się w nadchodzącej produkcji, powoli zamieniając się w Ganondorfa pod wpływem esencji Demise, zamkniętej w mieczu.

Już sam trailer zaczyna się od dość mrocznych obrazów czarnych macek oplatających ramię głównego bohatera. Jak spekuluje Courtney, właśnie dlatego Nintendo nie zdradza podtytułu - ten dałby fanom zbyt dużo wskazówek na temat opowieści.

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

Autor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie wspiera dział informacyjny oraz zajmuje się tłumaczeniami tekstów Digital Foundry.

Powiązane materiały

Na stronie

Video | Gramy w Chorus

Kosmiczna niespodzianka.

Farming Simulator 22 - poradnik i najlepsze porady

Jak zacząć, wszystko o uprawie, hodowli i sprzęcie rolniczym oraz najważniejsze wskazówki.

Przerwa techniczna w weekend

AKTUALIZACJA: Już po.

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami