Ja, Inkwizytor - jest pierwszy zwiastun gry na podstawie książek Jacka Piekary

Mroczny Nieświat i nie tylko.

Wrocławskie studio The Dust opublikowało pierwszy zwiastun gry na podstawie Ja, Inkwizytor, czyli produkcji opartej na popularnej serii książek od Jacka Piekary.

Nagranie wygenerowano na silniku gry i - jak przekonują twórcy - zawiera fragmenty rozgrywki. Wideo prezentuje kilka przykładowych lokacji, które graczom przyjdzie zwiedzić podczas rozgrywki. Na niektórych obszarach nie brakuje mroku.

W filmie zauważyć można nie tylko miasteczko Koenigstein, gdzie rozegra się większość przygody, ale również tak zwany Nieświat. Autorzy podkreślają, że jest to „miejsce, które ukazuje prawdziwą istotę rzeczy" - wymiar odegra istotną rolę w szukaniu odpowiedzi podczas prowadzonych przez głównego bohatera śledztw.

- Przygotowany przez nas materiał wideo z gry pokazuje w jaki sposób podchodzimy do adaptacji dzieła literackiego, zależało nam na zachowaniu atmosfery, klimatu i nastroju z książek - mówi Jakub Wolf, prezes studia The Dust, cytowany przez portal Strefa Inwestorów.

Akcja powieściowego cyklu toczy się w świecie, w którym Jezus Chrystus zstąpił z krzyża, by ukarać swoich prześladowców i przeciwników. W produkcji wcielimy się w głównego bohatera książek, a więc Inkwizytora Mordimera Madderdina - sługę Bożego, wypełniającego Jego wolę.

Ja, Inkwizytor zadebiutuje pod koniec 2022 roku. Gra zmierza na PC oraz nowe konsole.

Reklama

Skocz do komentarzy (5)

Autor

Piotr Bicki

Piotr Bicki

Senior News Writer  |  Pirlond

Piotrek zajmuje się głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (5)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami