GTA 5 ukończone bez otrzymania obrażeń - po raz pierwszy w historii

Mordercze wyzwanie.

  • UnNameD to pierwszy gracz, któremu udała się ta sztuka
  • Grał z modem, który obniża zdrowie do 1 HP
  • Potrzebował 48 prób

Fan GTA 5 ukończył grę, nie odnosząc żadnych obrażeń. To pierwszy tego typu udany wyczyn w historii.

Dotarcia do napisów końcowych bez choćby najmniejszego uszczerbku na zdrowiu dokonał UnNameD, który udokumentował sesję na YouTube. Twierdzi, że była to jego 48 próba. Czas gry wyniósł 9 godzin.

Aby zapewnić, że podczas gry nie nastąpiły żadne oszustwa, UnNameD skorzystał z moda, który zostawia głównym bohaterom tylko jeden punkt życia - jakiekolwiek obrażenia byłyby więc dla postaci śmiertelne. Śmiałek zrezygnował też z używania kamizelek kuloodpornych oraz specjalnej zdolności Trevora, która czyni go niemal nieśmiertelnym.

Warto zaznaczyć, że UnNameD wykorzystał wiedzę skrzętnie gromadzoną przez DarkViperAU - jednego z najbardziej rozpoznawalnych twórców związanych z Grand Theft Auto 5, który również próbował przejść grę bez otrzymania obrażeń. UnNameD był po prostu szybszy.

W społeczności speedrunnerów takie praktyki nie są jednak niemile widziane. Korzystanie z odkryć innych fanów gier, by osiągnąć cel, jest na porządku dziennym.

Jak już wspomnieliśmy, na YouTube znajduje się zapis całej próby UnNameD, jednak jeżeli chcecie zobaczyć jedne z najtrudniejszych strzelanin w grze, to polecamy końcówkę tej części.

Reklama

Skocz do komentarzy (2)

Autor

Przemysław Wańtuchowicz

Przemysław Wańtuchowicz

News & Content Editor  |  PrzemWan

Przemek na początku przygotowywał u nas materiały wideo, a obecnie odpowiedzialny jest m.in. za dział informacyjny. Jako dziecko marzył, by zawodowo rysować, żonglować lub grać na gitarze - dwie pierwsze czynności wychodzą mu całkiem nieźle.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (2)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami