Studio twórców Apex Legends nagrodzone Oscarem

Za film z Medal of Honor.

  • Film dokumentalny „Colette” otrzymał Oscara
  • To produkcja stworzona na potrzeby gry Medal of Honor: Above and Beyond

Respawn Entertainment to pierwsze studio ze świata gier wideo, które może pochwalić się Oscarem - najbardziej prestiżową nagrodą filmową. Statuetkę przyznano za krótkometrażowy film dokumentalny „Colette”.

Firma musi podzielić się wyróżnieniem z wydawcami, Electronic Arts oraz Facebook Oculus. Projekt przygotowano bowiem na potrzeby gry Medal of Honor: Above and Beyond, przeznaczonej wyłącznie na sprzęt rzeczywistości wirtualnej.

„Colette” to 25-minutowa produkcja, opowiadająca o 92-letniej Colette Marin-Catherine. Była członkini francuskiego ruchu oporu po raz pierwszy od 74 lat wybiera się do Niemiec. Odwiedza między innymi obóz koncentracyjny Mittelbau-Dora, gdzie zginął jej brat.

Reżyserem projektu jest Anthony Giacchino, producentką - Alice Doyard. Całość dostępna jest nie tylko wewnątrz gry, ponieważ z inicjatywy brytyjskiego dziennika The Guardian film został opublikowany za darmo w sieci.

„Prawdziwą bohaterką jest sama Colette, która podzieliła się swoją historią ze szczerością i siłą. Jak widzimy w filmie, stawianie oporu wymaga odwagi, ale stawienie czoła przeszłości jest jeszcze trudniejsze” - komentuje Mike Doran z Oculus Studios.

Na potrzeby Medal of Honor: Above and Beyond przygotowano kilka filmów dokumentalnych, skupiających się właśnie na opowieściach weteranów II wojny światowej.

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

Autor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie wspiera dział informacyjny oraz zajmuje się tłumaczeniami tekstów Digital Foundry.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami