GeForce GTX 1080 Ti powróci? Nvidia mogła w sekrecie wznowić produkcję

Król architektury Pascal.

  • Gracze otrzymali dwa nowe modele karty
  • Sugeruje to, że GTX 1080 Ti dołączy do innych GPU, mających zrekompensować braki w dostępie RTX 30

Nvidia bez wcześniejszej zapowiedzi wznowiła produkcję GeForce GTX 1080 Ti, flagowej karty graficznej producenta, opartej na architekturze Pascal - sugerują przypadki dwóch internautów, którzy otrzymali GPU z partii wyprodukowanych w 2021 roku.

Użytkownik koreańskiego forum Quasar Zone zgłosił uszkodzone GTX 1080 Ti do serwisu Nvidii i otrzymał nowy model. Ku zaskoczeniu Harukaze z Twittera, który przeprowadził dochodzenie, rok produkcji wymienionego sprzętu to 2021.

Wysłany przez Nvidię model to EVGA, jednak wkrótce z Harukazem skontaktował się inny internauta, który otrzymał model FTW, również z tegorocznym oznaczeniem produkcji.

Przypomnijmy, że niedawno Nvidia wznowiła produkcję GTX 1050, GTX 1650 i RTX 2060, by zrekompensować występujące od dłuższego czasu trudności w kupnie kart z serii RTX 30. Możliwe więc, że do zestawu dołączy 1080 Ti, jednak należy poczekać na oficjalne potwierdzenie.

Samo GeForce GTX 1080 Ti trafiło na półki sklepowe w 2017 roku. Karta dysponuje 11 GB pamięci, a częstotliwość rdzenia wynosi 1480 MHz.

Reklama

Skocz do komentarzy (1)

Autor

Przemysław Wańtuchowicz

Przemysław Wańtuchowicz

News & Content Editor  |  PrzemWan

Przemek na początku przygotowywał u nas materiały wideo, a obecnie odpowiedzialny jest m.in. za dział informacyjny. Jako dziecko marzył, by zawodowo rysować, żonglować lub grać na gitarze - dwie pierwsze czynności wychodzą mu całkiem nieźle.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (1)

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami