Jeden Bitcoin na kilka biliardów lat - Game Boy przerobiony na koparkę kryptowalut

Co za wydajność!

  • Twórca na YouTube udowodnił, że Game Boy może „kopać” kryptowaluty
  • Konsola jest 125 trylionów razy wolniejsza od konkurencji

Youtuber o pseudonimie stacksmashing przerobił Game Boya - przenośną, 8-bitową konsolę Nintendo z 1989 roku - na koparkę kryptowalut. Urządzenie spełnia swoją funkcję, ale w porównaniu do nowoczesnej konkurencji jest oczywiście nieporównywalnie mniej wydajne.

Game Boy nie ma dostępu do internetu, więc aby w ogóle umożliwić „kopanie”, twórca podłączył konsolę do sieci w PC za pośrednictwem Raspberry Pi Pico. Moduł nie jest drogi - można go kupić za ok. 20 zł.

Wystarczyło już tylko włożyć do Game Boya zmodyfikowany kartridż z oprogramowaniem do wydobywania kryptowaluty i rozpocząć żmudny proces.

Konsola Nintendo pracuje z wydajnością 0,8 hasha na sekundę. Dla porównania, nowoczesne urządzenia ASIC do „kopania” osiągają szybkość 100 terahashy na sekundę. Zgodnie z wyliczeniami youtubera, Game Boy jest 125 razy trylionów wolniejszy od konkurencji i potrzebowałby kilku biliardów lat, by wydobyć zaledwie jeden Bitcoin.

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Przemysław Wańtuchowicz

Przemysław Wańtuchowicz

News & Content Editor  |  PrzemWan

Przemek nadzoruje nasz dział informacyjny oraz aktywnie wspiera inne sekcje serwisu. Jako dziecko marzył, by zawodowo rysować, żonglować lub grać na gitarze - dwie pierwsze czynności wychodzą mu całkiem nieźle.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami