BioWare skasowało Anthem Next

Oryginalna wersja gry nadal będzie funkcjonowała.

  • BioWare wstrzymało prace nad nową wersją Anthem
  • Odświeżeniem gry zajmował się niewielki zespół w oddziale firmy z Austin
  • Wśród powodów wymienia się trudności wynikające z pandemii

BioWare poinformowało o skasowaniu tak zwanego Anthem Next, czyli nowej wersji sieciowej produkcji z 2019 roku. Decyzja nie wpłynie na oryginalną pozycję, której serwery nadal będą działały.

„2020 był rokiem innym niż inne i chociaż nadal rozwijamy wszystkie nasze gry, praca z domu w czasie pandemii wpłynęła na naszą produktywność i nie wszystko, co zaplanowaliśmy przed pojawieniem się COVID-19 może być osiągnięte bez nadmiernego stresu dla naszych zespołów” - tłumaczy na blogu firmy Christian Dailey, szef odpowiedzialnej za tytuł ekipy.

anthem
Anthem od dnia premiery nie cieszyło się wysokim zainteresowaniem

Menedżer jest świadomy, że anulowanie projektu rozczaruje fanów, ale zaznacza, że zawiedzeni są też deweloperzy, którzy wykonali „świetną robotę”. Podkreśla, że sam dołączył do BioWare właśnie z powodu Anthem.

„Tworzenie gier jest trudne. Podejmowanie takich decyzji nie jest łatwe. W przyszłości musimy jako studio skoncentrować swoje wysiłki i wzmocnić następne gry z serii Dragon Age i Mass Effect oraz dostarczać wysokiej jakości aktualizacje do Star Wars: The Old Republic” - pisze.

anthem_next
Nowa wersja gry miała być próbą ratowania tytułu

„Społeczności fanów Anthem dziękuję za zaangażowanie i kreatywność. Wasze opinie i sugestie z pewnością pomogły w ukształtowaniu kierunku zespołu, a osobiście dodam, że wasza życzliwość i wsparcie były nam bardzo potrzebne w ubiegłym roku” - wyjaśnia.

anthem_piraci_next
Ujawnione grafiki sugerowały, że w Anthem Next pojawiliby się piraci

Próby stworzenia nowej wersji gry rozpoczęto w maju 2020 roku, przy czym projektem zajmował się niewielki zespół. Nieoficjalne doniesienia sprzed kilku tygodni sugerowały, że EA wkrótce zdecyduje o losie tytułu - najwyraźniej postanowiono skasować pozycję.

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Piotr Bicki

Piotr Bicki

Senior News Writer  |  Pirlond

Piotrek zajmuje się głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami