PS VR 2 dla PlayStation 5 zapowiedziane. Są pierwsze szczegóły

Jeden przewód, by wszystkimi rządzić.

  • Powstaje „PS VR 2” - to już oficjalne
  • Sony nie podzieliło się wyglądem urządzenia
  • Gogle podłączymy do konsoli jednym przewodem

Sony ujawniło oficjalnie, że pracuje nad systemem PS VR nowej generacji, współpracującym z konsolą PlayStation 5. Producent nie pokazał sprzętu, ale podał kilka istotnych szczegółów. Nie znamy też ostatecznej nazwy ani daty premiery, ale gogle nie zadebiutują w 2021 roku.

Japoński koncern obiecuje „ogromny skok” mocy i interaktywności: „Gracze będą mieli większe poczucie obecności [w wirtualnych światach - red.] i jeszcze bardziej wciągną się w gry, kiedy nałożą nasze nowe gogle” - czytamy w publikacji na oficjalnej stronie.

„PS VR 2” cechuje się większą rozdzielczością i polem widzenia niż poprzednik. Poprawiono też wykrywanie ruchów. System połączymy z PS5 pojedynczym przewodem.

ps_vr_2_zapowiedziane_1
Pierwsze PS VR to najtańszy sposób do wkroczenia w świat VR ze sprzętem z wyższej półki

Współpracujący z goglami kontroler wykorzysta kluczowe funkcje zastosowane w DualSense, padzie do PS5. Szczegółów brak, ale Sony twierdzi, że skupiono się między innymi na ergonomii.

„Przed nami wciąż wiele pracy związanej z nowym systemem VR, więc gogle nie zadebiutują w 2021 roku. Chcieliśmy jednak przekazać fanom te wczesne wieści. Nasza społeczność deweloperów już zaczęła tworzyć światy, które będziecie eksplorować w wirtualnej rzeczywistości” - twierdzi Sony.

Reklama

Skocz do komentarzy (1)

Autor

Przemysław Wańtuchowicz

Przemysław Wańtuchowicz

News & Content Editor  |  PrzemWan

Przemek na początku przygotowywał u nas materiały wideo, a obecnie odpowiedzialny jest m.in. za dział informacyjny. Jako dziecko marzył, by zawodowo rysować, żonglować lub grać na gitarze - dwie pierwsze czynności wychodzą mu całkiem nieźle.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (1)

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami