Disciples: Liberation to kolejna odsłona serii strategii fantasy - z kampanią na 80 godzin

Gra zmierza na PC i konsole.

  • Zapowiedziano Disciples: Liberation, które ukaże się pod koniec tego roku
  • Ukończenie kampanii fabularnej zajmie ponad 80 godzin, a gra postawi na nieliniowość
  • Ruszyły zapisy do testów alfa

Kalypso Media ujawniło Disciples: Liberation - nową odsłonę uznanej serii strategii turowych z elementami RPG. Gra ukaże się w czwartym kwartale 2021 roku na PC, PS4, PS5, Xbox One i Xbox Series X/S, a za projekt odpowiada studio Frima, twórcy adaptacji planszowego Carcassonne.

Akcję osadzono mrocznym uniwersum fantasy. Gracze staną przed zadaniem wyzwolenia krainy Nevendaar - w trakcie przygody odkryją „nieskończoną liczbę historii” i podejmą wybory, wpływające na dalsze wydarzenia.

disciples_liberation_zapowiedz
Walki rozegrają się w turach

Gra zaoferuje kampanię fabularną, której ukończenie zajmie więcej niż 80 godzin. Opowieść podzielono na trzy akty, składające się łącznie z ponad 270 misji do wykonania. W planach także pięć różnych zakończeń.

Twórcy obiecują cztery klasy postaci do wyboru z unikalnymi dla siebie zestawami umiejętności. Poza tym pojawi się ponad 50 różnorodnych jednostek, które zrekrutujemy w trakcie zabawy, formując armię dopasowaną do naszego stylu rozgrywki. Kierując wojskiem, stawimy czoła bossom, przy tym pokonanie każdego będzie wymagało zastosowania innej taktyki.

Natkniemy się na frakcje, z którymi nawiążemy relacje - wśród ugrupowań znajdą się zdominowane religijnym ekstremizmem imperium ludzi i nieumarli dowodzeni przez szaloną królową. Do tego konieczność budowania baz oraz potyczki sieciowe dla dwóch osób.

Na oficjalnej stronie internetowej Disciples: Liberation wystartowały zapisy do testów alfa, które rozpoczną się 3 marca i potrwają miesiąc. Z wczesną wersją gry zapozna się jednak tylko 200 użytkowników wybranych przez twórców.

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Piotr Bicki

Piotr Bicki

Senior News Writer  |  Pirlond

Piotrek zajmuje się głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami