Ubisoft nie zdecydował jeszcze, czy podniesie ceny nowych gier

Firma prowadzi analizy.

  • Ubisoft nie podjął decyzji związanej z podniesieniem cen gier
  • Firma przygląda się sytuacji i rozważa różne scenariusze

W trakcie telekonferencji z inwestorami szefowie Ubisoftu stwierdzili, że nie podjęli jeszcze decyzji w sprawie podniesienia cen gier na nowe konsole.

Niektóre firmy swoje wysokobudżetowe produkcje na PS5 i Xbox Series X/S postanowiły sprzedawać za równowartość 70 dolarów, czyli o 10 dolarów drożej niż dotychczas. Wydawca serii Assassin's Creed na razie podwyżek nie wprowadził, wszystkie tytuły z jesieni ubiegłego roku oferując w standardowej kwocie, czyli ekwiwalencie 60 dolarów.

- Analizujemy dynamikę konkurencji w minionym kwartale i wciąż rozważamy nowe możliwości, ale nie podjęliśmy jeszcze decyzji - tłumaczy Frédérick Duguet, dyrektor finansowy Ubisoftu, w odpowiedzi na pytanie o ewentualny wzrost cen gier na nowe konsole. Menedżera cytuje VGC.

ac_valhalla_ceny
Assassin's Creed Valhalla sprzedawane było według dotychczasowego cennika

Firma wcześniej nie ukrywała, że pierwsze tytuły na PS5 i Xbox Series X/S - w tym Assassin's Creed Valhalla - zamierza sprzedawać po dotychczasowych kwotach. Nie wykluczała jednak zastosowania odpowiedniej podwyżki w przyszłości. Nie jest więc jasne, ile zapłacimy za Far Cry 6, choć na razie w przedsprzedaży oferowane jest za równowartość 60 dolarów.

Ubisoft nie jest jednak jedynym wydawcą, który nie podjął dotąd ostatecznych decyzji w sprawie podniesienia cen - podobnie nie uczyniło jeszcze między innymi Electronic Arts.

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Piotr Bicki

Piotr Bicki

Senior News Writer  |  Pirlond

Piotrek zajmuje się głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami