Powstają dwie kolejne gry w świecie PUBG

Na PC, konsole i urządzenia mobilne.

  • W przygotowaniu są dwie następne produkcje w świecie PUBG
  • Pierwsza ukaże się w 2021, a druga w 2022 roku
  • W uniwersum PlayerUnknown's Battlegrounds osadzone jest też The Callisto Protocol

Trwają prace nad dwiema kolejnymi grami osadzonymi w świecie PUBG - popularnej produkcji typu battle royale.

Informację przekazał Kim Chang-Han, który jest dyrektorem kreatywnym Krafton - właściciela marki PlayerUnknown's Battlegrounds i studia odpowiedzialnego za tytuł. W wywiadzie dla Bloomberga ujawnił, że pierwszy z nowych projektów zmierza na urządzenia mobilne.

Tajemnicza gra ukaże się jeszcze w 2021 roku. Nie ujawniono jednak zbyt wielu szczegółów - wiadomo jedynie, że będzie kolejnym przedstawicielem gatunku battle royale, co sugeruje, że wykorzysta mechaniki z oryginału.

Druga produkcja zadebiutuje w 2022 roku i pojawi się na PC oraz bliżej niesprecyzowanych konsolach. Można podejrzewać, że jest to większy tytuł, aczkolwiek nie jest jasne czy skupi się na fabule, czy rozgrywce wieloosobowej.

Niedawno zapowiedziano pierwszą - poza oryginalną - pozycję w świecie PUBG. The Callisto Protocol to horror, nad którym pracuje między innymi Glen Schofield, a więc jeden z głównych twórców serii Dead Space. Z wypowiedzi deweloperów wynika jednak, że gra zaoferuje jednak niewiele odniesień do słynnego battle royale.

Reklama

Skocz do komentarzy (1)

Autor

Piotr Bicki

Piotr Bicki

Senior News Writer  |  Pirlond

Piotrek zajmuje się głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (1)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami