Twórcy Destiny i Valorant łączą siły - pozywają projektantów cheatów

GatorCheats w opałach.

  • Bungie i Riot Games chcą zakończyć działalność GatorCheats
  • Firma produkuje i tworzy programy z cheatami dostępne na PC

Twórcy Destiny i Valorant nawiązali współpracę, by wystąpić na drodze prawnej przeciw projektantom i sprzedawcom cheatów do strzelanek. Studia domagają się, by firma GatorCheats zakończyła działalność.

W przeszłości prawnicy studia Bungie zdołali ograniczyć sprzedaż aplikacji do oszustw wspomnianej firmy, lecz istnieją podejrzenia, że cheaty cały czas można kupić - na stronie internetowej dostępnej tylko dla zarejestrowanych, zaufanych użytkowników.

Poniżej można obejrzeć dokumentację, która trafiła do sądu Centralnej Kalifornii.

Riot, Bungie lawsuit by Polygondotcom

GatorCheats, jak inne podobne firmy, sprzedaje cheaty w formie abonamentowej - gracze płacą nawet kilkadziesiąt dolarów miesięcznie, by mieć stały dostęp do programów zapewniających chociażby widzenie przez ściany czy wspomaganie celowania.

W pozwie podkreślono, że cheaty naraziły obydwa studia na straty rzędu milionów dolarów. Nie sprecyzowano w jaki sposób, ale chodzi zapewne o czas i zasoby poświęcone na walkę z oszustami, a także ewentualne potencjalne straty związane z graczami, którzy zniechęcają się do zabawy i nie wydają pieniędzy na mikropłatności.

Reklama

Skocz do komentarzy (1)

Autor

Mateusz Zdanowicz

Mateusz Zdanowicz

Senior Editor  |  matzdanowicz

Człowiek orkiestra i miłośnik gier niezależnych. Mateusz zajmuje się przygotowywaniem recenzji, artykułów oraz poradników. Wspiera również dział informacyjny.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (1)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami