Pady Xboksa używają baterii przez umowę z Duracellem?

Aktualizacja: Microsoft zaprzecza.

  • Duracell twierdzi, że firma podpisała umowę z Microsoftem na dostawę baterii do padów
  • Wypowiedź przedstawiciela spółki sugeruje, że kontrakt to powód używania „paluszków” AA

Aktualizacja (08.01): W oświadczeniu przesłanym naszym kolegom z brytyjskiego Eurogamera przedstawiciele Microsoftu zaprzeczyli, jakoby współpraca z Duracellem miała wpływ na decyzję o używaniu w padach firmy baterii.

„Celowo zaoferowaliśmy naszym klientom możliwość wyboru w kwestii zasilania standardowych padów bezprzewodowych Xboksa. Można używać baterii typu AA jakiejkolwiek marki, ładowanych akumulatorów, rozwiązań naszych partnerów albo kabla USB-C, który zasila kontroler po podłączeniu do konsoli lub PC” - napisano w komunikacie.

Oryginalna wiadomość (07.01): W przeciwieństwie do kontrolerów do konsol PlayStation, pady do urządzeń Xbox zasilają baterie. Wygląda na to, że przyczyną jest umowa z Duracellem.

Tak sugeruje Luke Anderson, który w brytyjskim oddziale firmy odpowiada za marketing. W wywiadzie udzielonym serwisowi Stealth Optional stwierdził, że spółka ma podpisany kontrakt z Microsoftem.

- Od zawsze istniała umowa pomiędzy Xboksem a Duracellem… To regularnie przedłużane porozumienie - tłumaczy. Dodaje, że przedsiębiorstwo dostarcza koncernowi z Redmond nie tylko baterie do padów, ale też komponenty konsol.

Anderson przyznaje, że firmy nawiązały współpracę już jakiś czas temu. Wyraził jednocześnie nadzieję, że kontrakt pomiędzy obiema spółkami będzie nadal trwał.

Pady Microsoftu - w tym dedykowane Xbox Series X/S - korzystają z baterii typu AA. Dla porównania, Sony we własnych kontrolerach zastosowało akumulator, który można ładować, na przykład podpinając urządzenie do konsol PlayStation.

Reklama

Skocz do komentarzy (18)

Autor

Piotr Bicki

Piotr Bicki

Senior News Writer  |  Pirlond

Piotrek zajmuje się głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (18)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami