Fortnite działa teraz dobrze nawet na słabych komputerach

Dzięki trybowi wydajności.

  • Fortnite oferuje od teraz tryb wydajności
  • Pogarsza on grafikę, ale pozwala uzyskać wysoką płynność na słabszym sprzęcie

Epic Games dodało do Fortnite opcję włączenia trybu wydajności, który poprawia działanie gry na słabszych komputerach. Funkcja jest jeszcze w fazie alpha, ale deweloperzy twierdzą, że znacząco zwiększa płynność zabawy.

Tryb wydajności obniża po prostu jakość obrazu, zmniejszając zużycie pamięci oraz obciążenie procesora i karty graficznej. Dzięki temu posiadacze starszego sprzętu nie muszą skalować rozdzielczości w dół, by uzyskać pożądany efekt.

Według testów przeprowadzonych przez Epic, na komputerze wyposażonym w procesor Intel i5-8265U 1,60 GHz, zintegrowaną jednostkę graficzną i 8 GB RAM, po włączeniu wersji wydajnościowej FPS-y zwiększają się z 24 do 61.

fortnite_tryb_wydajnosc_1
Funkcję włączamy w menu ustawień graficznych

W grze pojawiła się też opcja rezygnacji z tekstur wysokiej rozdzielczości, co pozwala zmniejszyć rozmiar gry nawet o 17 GB. Aby to zrobić, należy wejść w opcje gry w Epic Games Launcher, a następnie odznaczyć opcję „użyj tekstur wysokiej rozdzielczości”.

fortnite_tryb_wydajnosc_2
Tak wygląda gra z włączonym trybem wydajności i wyłączonymi teksturami wysokiej jakości, w 720p

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Przemysław Wańtuchowicz

Przemysław Wańtuchowicz

News & Content Editor  |  PrzemWan

Przemek nadzoruje nasz dział informacyjny oraz aktywnie wspiera inne sekcje serwisu. Jako dziecko marzył, by zawodowo rysować, żonglować lub grać na gitarze - dwie pierwsze czynności wychodzą mu całkiem nieźle.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami