Finał 4. sezonu Fortnite zepsuł Twitcha

Moc Galactusa była zbyt wielka.

  • Finał 4. sezonu Fortnite oglądały miliony osób
  • Zainteresowanie wywołało liczne problemy na Twitchu, zarówno dla widzów, jak i streamerów

Wczoraj wieczorem odbył się finał 4. sezonu Fortnite, tradycyjnie zwieńczony ważnym dla uniwersum gry oraz widowiskowym wydarzeniem. Event był tak popularny wśród widzów Twitcha, że spowodował poważne problemy z działaniem serwisu.

Użytkownicy nie mogli się zalogować lub w ogóle wczytać strony. Nie działały też powiadomienia. Streamerzy zgłaszali niemożliwość przeprowadzenia transmisji, a nawet zniknięcie zapisanych materiałów z biblioteki. Po kilku godzinach Twitch wrócił jednak do normy.

Finałowy event nawiązywał do motywu przewodniego sezonu, czyli uniwersum Marvela. Gracze, którzy w odpowiednim momencie zalogowali się do Fortnite, zmierzyli się z ogromnym Galactusem, pożeraczem światów, walcząc u boku Iron Mana, Thora czy Wolverine'a.

Epic Games podało też interesujące dane. W szczytowym momencie w evencie brało udział 15,3 miliona graczy, natomiast dopingowało ich łącznie 3,4 miliona widzów na YouTube i Twitchu.

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Przemysław Wańtuchowicz

Przemysław Wańtuchowicz

News & Content Editor  |  PrzemWan

Przemek na początku przygotowywał u nas materiały wideo, a obecnie odpowiedzialny jest m.in. za dział informacyjny. Jako dziecko marzył, by zawodowo rysować, żonglować lub grać na gitarze - dwie pierwsze czynności wychodzą mu całkiem nieźle.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami