Xbox Series S mało wydajny? PUBG i Devil May Cry 5 w gorszych wersjach

Brak niektórych funkcji.

  • PUBG na Xbox Series S zadziała tylko w 30 FPS
  • W Devil May Cry 5 na tańszej konsoli Microsoftu zabraknie ray tracingu

Twórcy PUBG i Devil May Cry 5 ujawnili szczegóły na temat wersji obu gier na nowe konsole. Uwagę zwraca fakt, że według przedstawionych informacji, edycje dedykowane Xbox Series S będą nieco gorsze od odpowiedników z pozostałych platform następnej generacji.

We wspomnianej strzelance battle royale na PS5 i Xbox Series X pojawi się tryb zabawy w 60 klatkach na sekundę. Na tańszym urządzeniu Microsoftu produkcja umożliwi jednak rozgrywkę tylko w 30 FPS, choć autorzy tytułu zaznaczają, że szukają sposobu na podniesienie płynności.

Capcom ogłosił zaś, że w Devil May Cry 5 na Xbox Series S zabraknie obsługi ray tracingu, czyli techniki śledzenia promieni w czasie rzeczywistym - jednej z najważniejszych nowości w edycji przygotowanej z myślą o konsolach następnej generacji.

Rozwiązanie dostępne będzie na PS5 i Xbox Series X w dwóch wariantach wydajnościowych - umożliwiającym rozgrywkę w 4K i 30 FPS oraz pozwalającym na zmagania w 1080p i 60 FPS. Posiadacze urządzenia Sony otrzymają mechanikę w dniu premiery, a na platformę Microsoftu funkcja trafi w późniejszym terminie w formie darmowej aktualizacji.

Nie wyjaśniono, dlaczego Xbox Series S nie zaoferuje ray tracingu. Niewykluczone jednak, że przyczyną sytuacji - podobnie jak i niższej płynności w PUBG - jest fakt, że sprzęt jest słabszy od pozostałych konsol.

Reklama

Skocz do komentarzy (5)

Autor

Piotr Bicki

Piotr Bicki

Senior News Writer  |  Pirlond

Piotrek zajmuje się głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (5)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami