Profesjonalny gracz FIFA zaskoczył fanów: "Nie kupię w tym roku FIFA Points"

"Portfel nie powinien definiować twoich umiejętności".

  • Esportowy zawodnik FIFA kończy z wydawaniem gotówki na mikropłatności w FIFA
  • Decyzja wynika z powodów etycznych
  • To pierwszy tak wysoko postawiony gracz, który bojkotuje FIFA Points

Tim „Tim Latka” Schwartmann, profesjonalny zawodnik esportowy niemieckiego klubu FC Schalke 04, stwierdził, że z powodów etycznych zamierza konkurować w FIFA 21 Ultimate Team bez wydawania gotówki na FIFA Points. To jeden z najbardziej rozpoznawalnych zawodników w Europie.

Decyzja jest zaskakująca, bo w esportowym świecie FIFA korzystanie z mikropłatności uchodzi za normę już od samego startu nowego sezonu. Gracze chcą bowiem jak najszybciej zdobyć paczki z zawodnikami, aby stworzyć mocną drużynę do rywalizacji online.

- Ciąży na mnie pewna odpowiedzialność - tłumaczy Schwartmann w materiale na YouTube. - Od dawna nie opublikowałem filmu, w którym otwieram paczki za FIFA Points. Chcę pozostać na tej drodze i [w FIFA 21 - red.] grać bez FIFA Points.

FC Schalke 04 poparło na Twitterze swojego zawodnika. Zazwyczaj przed premierą nowej części FIFA klub wysyła 2 tys. euro do profesjonalnego gracza, by komfortowo rozbudował skład za mikrotransakcje. Tym razem niemiecka drużyna przekaże kwotę na Fundację Roberta Enke, która propaguje wiedzę o problemach ze zdrowiem psychicznym w esporcie.

„Nasz gracz FIFA @timlatka ogłosił, że nie kupi w tym roku żadnych punktów FIFA, jako że uważa, że to nie portfel powinien decydować o umiejętnościach zawodnika” - napisało Schalke.

W wywiadzie dla naszych kolegów z brytyjskiej redakcji, szwedzki profesjonalny zawodnik Simon „Zimme” Nystedt powiedział w 2019 roku: „FIFA nigdy nie była w takim stopniu pay-to-win, jak teraz”. Stwierdził też, że wydał ponad 3500 funtów na paczki z zawodnikami.

Reklama

Skocz do komentarzy (3)

Autor

Przemysław Wańtuchowicz

Przemysław Wańtuchowicz

News & Content Editor

Przemek na początku przygotowywał u nas materiały wideo, a obecnie odpowiedzialny jest m.in. za dział informacyjny. Jako dziecko marzył, by zawodowo rysować, żonglować lub grać na gitarze - dwie pierwsze czynności wychodzą mu całkiem nieźle.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (3)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami