Pierwsze zapasy Xbox Series X/S w Japonii błyskawicznie wyprzedane

Wszystkie konsole sprzedano w kilka godzin.

  • Xbox Series X/S cieszą się zainteresowaniem Japończyków
  • Microsoft podkreśla, że to początek „dłuższego maratonu”

Wczoraj w Japonii rozpoczęła się przedsprzedaż Xbox Series X/S. Okazuje się, że pierwsze zapasy nowych konsol Microsoftu wyprzedały się tu po starcie preorderów.

Jak informuje serwis VGC, w japońskim Amazonie modelu X zabrakło po 20 minutach, a wersji S po godzinie. U innych dużych sprzedawców - w tym w lokalnym sklepie koncernu z Redmond - wszystkie egzemplarze zniknęły w ciągu kilku godzin.

Nie jest jednak jasne, ile konsol przygotowano z myślą o Japonii. Biorąc pod uwagę, że na wspomnianym rynku platformy Microsoftu do tej pory nie cieszyły się zbytnią popularnością, niewykluczone, że dostępnych sztuk było niewiele.

xbox_series_x_amazon_japonski
Xbox Series X szybko zniknął z japońskiego Amazonu

W cytowanym przez VGC wywiadzie dla Famitsu szef działu Xbox w amerykańskiej firmie - Phil Spencer - przyznał, że jest pod wrażeniem zainteresowaniem Japończyków nadchodzącymi urządzeniami. Podkreślił jednak, że to dopiero początek „dłuższego maratonu”.

Menedżer obiecał, że w planach są nowe dostawy, choć zaznaczył, że zapotrzebowanie najpewniej przekroczy dostępną liczbę egzemplarzy. Ma jednocześnie nadzieję, że uda się sprostać popytowi w ciągu kilku miesięcy po premierze.

W ramach próby podbicia japońskiego rynku, Microsoft obniżył cenę modelu Xbox Series S. Początkowo urządzenie miało kosztować 32980 jenów (około 313 dolarów), ale teraz oferowane jest za 29980 jenów (284 dolarów).

Reklama

Skocz do komentarzy (2)

Autor

Piotr Bicki

Piotr Bicki

Senior News Writer

Piotrek zajmuje się głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (2)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami