Amazon Luna to nowa konkurencja dla xCloud i Google Stadia

Z nietypowym systemem subskrypcji.

Amazon zapowiedział własną usługę streamingową stworzoną z myślą o graniu w gry w chmurze. Luna wkracza obecnie w fazę zamkniętych testów w Stanach Zjednoczonych.

System działa na podobnych zasadach co xCloud od Microsoftu czy Google Stadia. Użytkownicy mają dostęp do biblioteki gier, które mogą uruchamiać na różnych urządzeniach z wykorzystaniem kilku kontrolerów - wspierany jest pad od Xboksa, DualShock 4, mysz i klawiatura, a także specjalny, dedykowany kontroler Luny.

amazon_luna_zapowiedz_scr
Pad przywodzi na myśl Pro Controller od Switcha

Największą różnicą w porównaniu ze Stadią jest system płatności, przypominający rozwiązana związane z pakietami programów telewizyjnych. Subskrybujemy bowiem wybrane zestawy gier. Obecnie dostępny jest tylko jeden - Luna+, który zawiera między innymi Control, GRID, Resident Evil 7. Cena to 6 dolarów miesięcznie.

Ubisoft przygotowuje swoją osobną bibliotekę, w której znajdą się na przykład Assassin's Creed Valhalla, Fenyx Rising czy Far Cry 6 oraz wiele starszych tytułów. Ten zestaw będzie dostępny oddzielnie. W przyszłości pojawią się kolejne biblioteki gier - kategoryzowane według wydawcy lub gatunku.

Luna będzie też w pełni zintegrowana z Twitchem. Ma pozwolić między innymi na szybkie, bezpośrednie przejście do gry, którą oglądamy. Standardem jeśli chodzi o jakość obrazu ma być Full HD i 60 FPS.

Nie wiadomo jeszcze, kiedy usługa trafi do Europy.

Reklama

Skocz do komentarzy (7)

Autor

Mateusz Zdanowicz

Mateusz Zdanowicz

Senior Editor

Człowiek orkiestra i miłośnik gier niezależnych. Mateusz zajmuje się przygotowywaniem recenzji, artykułów oraz poradników. Wspiera również dział informacyjny.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (7)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami