Crusader Kings 3 - co robić w grze, decyzje

Wyznacz sobie cel.

W Crusader Kings 3 można robić właściwie wszystko. To gra oferująca mnóstwo swobody. W zależności od naszych oczekiwań i wybranych ścieżek życiowych (czyli talentów), możemy wyznaczyć sobie dowolny cel.

Możemy zostać władcą skupiającym się na zarządzaniu własnymi prowincjami i przejąć siłą ewentualnie tylko te obszary, które naprawdę nam się należą - bez prób atakowania innych sąsiadów. Możemy skupić się na zarabianiu pieniędzy poprzez nastawienie na cechę Stewardship i odpowiednie używanie ludzi z rady.

Możesz też inwestować w budynki koszar, zwiększać liczbę wojsk, wybierać talenty militarne i dążyć do ciągłych podbojów. Możesz też skupić się na spiskowaniu, szukaniu haków na innych władców i mordowaniu tych, którzy nie są dla ciebie zbyt wygodni.

Gra podpowiada nam jednak, co możemy osiągnąć. Wciśnij menu decyzji (1), a zobaczysz różne większe cele, które możesz sobie wyznaczyć. W przypadku władcy z regionu Irlandii może to być podbicie i zjednoczenie całej Brytanii.

corobic

Są też mniejsze cele, dostępne zawsze, bez spełniania różnych warunków. Mogą to być pielgrzymki, urządzanie uczt, szukanie rycerzy czy inne wydarzenia, które skutkują nie tylko różnymi bonusami, ale też losowymi zdarzeniami, podczas których podejmujemy różne decyzje.

Przykładowo, podczas pielgrzymki może się zdarzyć, że padniemy ofiarą napaści. Jeśli zdecydujemy się na obronę (co wiąże się z ryzykiem), możemy znacznie zyskać w oczach kościoła i zdobyć punkty wiary.

Wszystko, co robimy w Crusader Kings 3 ma wpływ na nasze cechy i naszą przyszłość. Warto o tym pamiętać. Nic nie stoi na przeszkodzie, by rezygnować z jakiegoś wyznaczonego sobie celu i zmienić go na inny - ale nastawienie na konkretny cel od początku sprawia, że możemy go osiągnąć zanim nasz ród wygaśnie.

Poprzednio: Crusader Kings 3 - ślub, jak wybrać żonę czy męża

Spis treści: Crusader Kings 3 - poradnik i najlepsze porady

Następnie: Crusader Kings 3 - jak zarabiać pieniądze

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Mateusz Zdanowicz

Mateusz Zdanowicz

Senior Editor  |  matzdanowicz

Człowiek orkiestra i miłośnik gier niezależnych. Mateusz zajmuje się przygotowywaniem recenzji, artykułów oraz poradników. Wspiera również dział informacyjny.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami