CD Projekt nie podwyższy ceny Cyberpunk 2077 na PS5 i Xbox Series X

"Nie będziemy w ostatniej chwili zaskakiwać konsumentów".

  • Coraz więcej wydawców podnosi ceny gier na nowe konsole do 70 dolarów
  • CD Projekt nie przewiduje podwyżki dla Cyberpunk 2077
  • Trwają przygotowania do końcowej certyfikacji projektu

Na niedawnym spotkaniu z inwestorami szefowie CD Projektu zapewnili, że Cyberpunk 2077 na PS5 i Xbox Series X ukaże się w standardowej cenie, czyli równowartości 69,99 euro w Europie i 59,99 dolarów w Stanach Zjednoczonych.

Niektórzy wydawcy podnieśli kwoty, jakie w USA trzeba zapłacić za gry w wersjach na nowe platformy o 10 dolarów - do poziomu 69,99 dolarów. Tak uczyniono w przypadku NBA 2K21 i Call of Duty: Black Ops Cold War. Polska spółka przekonuje, że nie planuje podobnych zmian.

- Co do euro, to 69.99 stanowi sugerowaną cenę detaliczną już na bieżącej generacji konsol, na przykład na Xbox One, więc tak, należy oczekiwać, że cena w strefie euro będzie mieścić się w tym zakresie - przekonuje Michał Nowakowski, członek zarządu CD Projektu do spraw wydawniczych.

- Jeżeli chodzi o dolary, to kampanię preorderową rozpoczęliśmy od ceny 60 USD i zamierzamy utrzymać tę cenę dla konsumentów. Nie będziemy jej w ostatniej chwili podnosić do 70 dolarów - zapewnia menedżer.

cyberpunk_2077_rtx
Cyberpunk 2077 na nowych konsolach najpewniej zaoferuje - tak jak na PC - obsługę ray tracingu

- Funkcjonuje ona na rynku i jest od dłuższego czasu znana (…). Nie będziemy w ostatniej chwili zaskakiwać konsumentów zmianą ceny - dodaje. Przypomniano, że na nowych platformach tytuł zadziała od początku we wstecznej kompatybilności, ale specjalna, dedykowana PS5 i Xbox Series X, wersja pojawi się w 2021 roku (z darmowym ulepszeniem).

Adam Kiciński - prezes CD Projektu - oznajmił zaś, że właśnie rozpoczęto przygotowania do końcowej certyfikacji Cyberpunk 2077 u Sony i Microsoftu, czyli procesu, który bezpośrednio poprzedza wydanie gry na konsolach obu firm. Twórcy są już więc „bardzo blisko mety” i produkcja powinna bez problemu ukazać się 19 listopada na PC, PS4 i Xbox One.

Polub nas na Facebooku | Obserwuj na Twitterze | Źródło: CD Projekt

Reklama

Skocz do komentarzy (8)

Autor

Piotr Bicki

Piotr Bicki

Senior News Writer

Piotrek zajmuje się głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (8)

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami