Wiedźmin - w 2. sezonie serialu pojawi się więcej odniesień do gier

Twierdzi producentka.

Producentka przygotowywanego dla platformy Netflix serialu „Wiedźmin” - Lauren S. Hissrich - twierdzi, że w 2. sezonie pojawi się więcej odniesień (tak zwanych easter-eggów) do serii studia CD Projekt Red.

- Kochamy gry. Oczywiście chcieliśmy wrócić do materiału źródłowego, a nie tworzyć adaptację adaptacji, co jednak nie oznacza, że sami nie jesteśmy fanami gier i że nie gramy w nie. Wiemy też, że dużą część widzów stanowią osoby, które usłyszały o „Wiedźminie” dzięki tym tytułom - tłumaczy Hissrich w rozmowie z portalem TV Guide.

wiedzmin_balia_serial
Scena kąpieli w balii inspirowana była podobną z gry Wiedźmin 3

- Chcemy więc oddawać hołd [produkcjom polskiego studia - red.] najczęściej jak to tylko możliwe. Odwiedziłam także siedzibę CD Projekt Red, spotkałam się z utalentowanymi członkami zespołu. Owoc ich pracy jest niesamowity. Jeżeli tylko będziemy mogli puścić do nich oko i umieścić jakieś odniesienia, tak uczynimy - dodaje.

Serial bazuje na opowiadaniach i powieściach Andrzeja Sapkowskiego, ale w pierwszym sezonie znalazło się odwołanie do gier w formie sceny, która przedstawiała kąpiącego się w balii Geralta. Podobna sekwencja pojawiła się w Wiedźminie 3.

Prace nad kolejnymi odcinkami przerwano ze względu na pandemię koronawirusa, ale niedawno ujawniono, że zdjęcia zostaną wznowione w sierpniu. Następne epizody powinny zadebiutować w 2021 roku.

Źródło: TV Guide

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Piotr Bicki

Piotr Bicki

Senior News Writer

Piotrek zajmuje się głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami