PS5 jest 100 razy szybsze niż PS4 - przypomina Sony

Magia nowego SSD.

Podczas ostatniego spotkania dotyczącego strategii korporacyjnej, Sony przypomniało, że to SSD jest najważniejszym elementem PlayStation 5.

- Żeby zwiększyć poczucie zabłębienia się w świat gry nie stawiamy tylko na rozdzielczość, ale też na szybkość gier - powiedział jeden z prowadzących prezentację.

- Dzięki specjalnemu, zbudowanemu specjalnie dla tej konsoli dyskowi SSD, planujemy realizować przetwarzanie danych o 100 razy szybsze niż w przypadku PS4.

sony_ps5_ssd_graphic
Magia dysku SSD

Przedstawiciele Sony przypomnieli, że oznacza to o wiele krótsze czasy ładowania. Można też spodziewać się lepszego, błyskawicznego wczytywania tekstur i oddalonych modeli obiektów.

W ubiegłym tygodniu Epic Games udostępniło działające na PS5 demo silnika graficznego Unreal Engine 5. Inżynierowie odpowiedzialni za tę technologię również chwalili możliwości dysku konsoli.

PlayStation 5 ma zadebiutować jeszcze w tym roku. Dokładna data premiery nie jest jeszcze znana. Według nieoficjalnych informacji, w czerwcu możemy doczekać się prezentacji startowych gier na PS5.

Źródło: VG24/7

Reklama

Skocz do komentarzy (27)

Autor

Mateusz Zdanowicz

Mateusz Zdanowicz

Senior Editor

Człowiek orkiestra i miłośnik gier niezależnych. Mateusz zajmuje się przygotowywaniem recenzji, artykułów oraz poradników. Wspiera również dział informacyjny.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (27)

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami