Wiedźmin 3 ma już prawie pięć lat, ale sprzedaż nie zwalnia - raport CD Projekt

PC główną platformą dla gry.

Grupa CD Projekt opublikowała raport finansowy za 2019 rok kalendarzowy. Firma osiągnęła 512 milionów zł przychodów ze sprzedaży, co jest wynikiem aż o 44 proc. lepszym niż w ubiegłym roku. Za imponujący sukces w dużej mierze odpowiada Wiedźmin 3.

162 miliony zł ze wspomnianej kwoty to zasługa platformy GOG, natomiast produkty CD Projekt Red wygenerowały 369 milionów.

w2
Wiedźmin może balować. Nie wiemy jednak, jak przeliczyć sumę na novigradzkie korony

W 2019 roku sprzedano ok. 6 620 000 egzemplarzy Wiedźmina 3. To wynik o tyle imponujący, że w ubiegłym roku liczba nabytych sztuk wynosiła ok. 3 592 000. Co ciekawe, PC to najpopularniejsza platforma dla Dzikiego Gonu. Procentowy podział w 2019 roku wygląda następująco:

  • 53 proc. - PC
  • 26 proc. - PS4
  • 11 proc. - Switch
  • 10 proc. - Xbox One

Pomimo że gra zadebiutowała w październiku na Switchu, to nie konsola Nintendo, a w większości PC odpowiada za wysoką sprzedaż Wiedźmina 3. Ponadto według danych CD Projekt, w 2019 roku nabyto najwięcej egzemplarzy gry od premiery - nie licząc 2015 roku, w którym zadebiutowała gra.

Wzrost zainteresowania Wiedźminem 3 to najprawdopodobniej po części zasługa serialu Netflixa. Gra często trafiała też do promocji na PC i święciła sukcesy na Steamie.

CD Projekt przedstawił też ciekawe dane dotyczące pochodzenia nabywców Wiedźmina 3 w 2019 roku. Ok. 37 proc. graczy mieszka w Europie, ale prawie 28 proc. w Azji, a 26 proc. w Ameryce Północnej. Dalej znajduje się Ameryka Południowa, Australia i Afryka - odpowiednio 7, 2 i 0,3 proc.

w3

Źródło: CD Projekt

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Przemysław Wańtuchowicz

Przemysław Wańtuchowicz

Deputy Editor  |  PrzemWan

Przemek jest z-cą redaktora naczelnego, nadzoruje dział informacyjny oraz wspomaga kierowanie działem poradników. Jako dziecko marzył, by zawodowo rysować, żonglować lub grać na gitarze - dwie pierwsze czynności wychodzą mu całkiem nieźle.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami