W weekend odbyło się Grand Prix w F1 2019 z udziałem kierowców Formuły 1 i innych sportowców

Wydarzenie śledziło niemal 500 tysięcy widzów.

Zawody Formuły 1 - jak wiele innych wydarzeń sportowych i rozrywkowych - zostały zawieszone z uwagi na ograniczenia związane z pandemią koronawirusa. Organizatorzy postanowili więc urządzić wyścig w grze F1 2019.

Bahrain Grand Prix odbyło się w niedzielę, 22 marca. Udział w rywalizacji wzięli profesjonalni kierowcy Formuły 2 czy Formuły E, a nawet dwóch zawodowców z Formuły 1: Lando Norris i Nicholas Latifi.

ff1f1

Wydarzenie oglądało na żywo ponad pół miliona fanów - prawie 400 tysięcy na oficjalnych kanałach F1 i 100 tysięcy na Twitchu jednego z zawodników.

Zwyciężył chiński kierowca Guanyu Zhou. Drugie miejsce zajął Stoffel Vandoorne, a trzecie Philipp Eng z F2. Na czwartym miejscu, zaraz za profesjonalistami, uplasował się YouTuber - Jimmy Broadbent.

Na kwiecień zaplanowane były zawody w Wietnamie. Możliwe, że po sukcesie pierwszego wirtualnego Grand Prix, Formuła 1 zdecyduje się urządzić kolejny wyścig w grze wideo.

Źródło: Dexerto

Reklama

Skocz do komentarzy (1)

Autor

Mateusz Zdanowicz

Mateusz Zdanowicz

Senior Editor

Człowiek orkiestra i miłośnik gier niezależnych. Mateusz zajmuje się przygotowywaniem recenzji, artykułów oraz poradników. Wspiera również dział informacyjny.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (1)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami