Nioh 2 - eliksiry lecznicze: jak zdobywać, gdzie szukać

Gdzie znaleźć mikstury lecznicze.

Użycie eliksiru to podstawowa i najważniejsza metoda w Nioh 2, dzięki której przywrócimy utracone punkty życia. Przede wszystkim dlatego, że zapas mikstur możemy stale odnawiać. Możemy przy sobie nosić tylko ograniczoną liczbę tego wartościowego przedmiotu - maksymalnie osiem (niektóre umiejętności mogą zwiększyć ten limit).

Istnieją różne sposoby na odnalezienie eliksirów. Warto je poznać, by stale uzupełniać ich zapas.

  • Za każdym razem gdy odwiedzimy chram, zapas eliksirów zostanie uzupełniony do maksymalnej ilości.
  • Często z zabitych przeciwników wylatują mikstury lecznicze.
  • Warto niszczyć wszystkie obiekty, takie jak: skrzynie, posążki i inne obiekty zniszczalne. Bardzo często wylatują z nich przydatne przedmioty, takie jak amunicja czy właśnie eliksiry. Za każdym razem gdy zobaczymy coś, co może się rozpaść, należy użyć broni lub przetoczyć się, aby niwelować poszczególne elementy otoczenia.
  • Błogosławieństwo wyroczni kodamy zwiększa szanse na odnalezienie eliksirów. Warto z niego skorzystać, gdy brakuje nam mikstur leczniczych. Wcześniej musimy odnaleźć choć jednego duszka związanego z tym błogosławieństwem.
  • Bazar kodam - to specjalny rodzaj sklepu, który dostępny jest z poziomu chramu. Za specjalną walutę, czyli boski ryż, zakupisz eliksiry lecznicze. Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronie: Nioh 2 - kodamy: bazar, boski ryż, jak zdobyć.
  • Ofiara z przedmiotów - składając w ofierze przedmioty, których już nie potrzebujemy, możemy uzyskać eliksiry. Warto pozbywać się w ten sposób kilka - kilkanaście elementów wyposażenia naraz, by uzyskać jak najwięcej mikstur leczniczych. Opcja składania w ofierze przedmiotów dostępna jest z poziomu chramu.
039

Możemy przy sobie nosić tylko ograniczoną liczbę eliksirów. Jeśli znajdziemy kolejne mikstury, nadmiar zostanie przeniesiony do magazynu. Po odwiedzeniu chramu automatycznie przedmioty lecznicze zostaną pobrane z zapasów i przeniesione do naszego ekwipunku.

Jeśli zużyliśmy wszystkie eliksiry, chram „za darmo” uzupełni ich zapas, ale tylko do pewnego stopnia.

Następnie: Nioh 2 - najważniejsze przedmioty do użycia

Spis treści: Nioh 2 - poradnik i najlepsze porady

Poprzednio: Nioh 2 - leczenie, przedmioty lecznicze, regeneracja zdrowia, jak się leczyć

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Marcin Dolata

Marcin Dolata

Senior Guide Writer

Marcin zajmuje się w Eurogamer.pl tworzeniem poradników. Pierwsze gry uruchamiał spod DOS-a na monochromatycznym monitorze. Świetnie bawi się grając zarówno na PC, jak i konsoli.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami